تبلیغات
زنان - زنان - مطالب هفته سوم مهر 1388
زنان همه مطالب از زنان و مخصوص آنهاست .
سه دختر بچه شگفت‌انگیز!! نویسنده : شهاب
بچه ها شخصیت جالب و عجیبی دارند، به نوعی كه گاهی اوقات حركات عجیب و غریب از خود نشان می دهند كه باورش برای خیلی ها مشكل است، گاهی اوقات آنان با وجود سن كم، دست به كارهای خارق العاده ای می زنند كه باعث تعجب میشود و انسان را تا مرحله حیرت پیش می برد درست مثل 3 بچه ای كه ما از آنان به عنوان اعجوبه یاد می كنیم، لطفا مطلب زیر را بخوانید.


«كلئوپاترا استراتان»، خواننده سه ساله
كلئوپاترا در اكتبر 2002 در مولداوی به دنیا آمد. پدر او نیز یك خواننده است. كلئوپاترا كوچكترین خواننده پردرآمد دنیا به حساب می آید. او در سال 2006 آلبوم «در 3 سالگی» را روانه بازار كرد و ركورد فروش آلبوم های موسیقی دنیا را شكست. او برای هر آهنگ خود هزار یورو می گیرد.


«آلیتا آندره» نقاش دو ساله
آلیتا دو ساله است ولی نقاشی را پیش از این آغاز نموده است. وقتی «مارك جمیسون» رئیس گالری نقاشی ملبورن استرالیا نقاشی های این هنرمند را دید آنقدر از آن خوشش آمد كه تصمیم گرفت آنها را در یك نمایشگاه به نمایش بگذارد. این نمایشگاه با استقبال گرم تماشاچیان مواجه شد و همه میخواستند خالق آن آثار را ببینند در آن زمان بود كه جمیسون تازه متوجه شد نقاش اصلی آن تابلوها دختر 22 ماهه هنرمند یعنی «آلیتا آندره» است.


«الینا اسمیت» مشاور رادیویی 7 ساله
ایستگاه رادیویی شهر الینا زمانی به او به عنوان مشاور یا سنگ صبور یك شغل داد كه او به رادیو زنگ زد و در پاسخ به زن شنونده ای كه از كار بیكار و افسرده شده بود، گفت: «عزیزم فقط باید با دوستانت به ورزش بولینگ بروی و روزی یك لیوان شیر بنوشی.» توصیه الینا آنقدر برای شنوندگان جالب بود كه این ایستگاه رادیویی هفته ای یك ساعت او را به عنوان سنگ صبور به استودیو دعوت می كرد. الینا مشاوره های مختلفی به شنوندگان میدهد و مشكلات بسیاری از به هم خوردن نامزدی تا از بین بردن بوی بد عرق را پاسخ میدهد. وقتی یك شنونده برای او نوشت كه چطور شوهر پیدا كند؟ الینا پاسخ داد: «به خودت برس ولی زیاد آرایش نكن.» و وقتی شنونده دیگری پرسید چه كار كند تا نامزدش به سوی او بازگردد، گفت: «این مرد ارزش دلشكسته شدن ندارد. زندگی آنقدر كوتاه است كه نباید به خاطر یك مرد آن را خراب كرد.»
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
رقص عروس بی حجاب در یکی از میادین قم نویسنده : شهاب
به گفته آیت‌الله مکارم‌شیرازی اخیرا در شهر قم عروسی را در یکی از میادین دیداه‌اند که بی‌حجاب رقصیده است.

به گزارش خبرآنلاین، این مرجع تقلید این موضوع را در دیدار با هیات رئیسه مجمع نمایندگان روحانی مجلس بیان کرده و در آخر پرسیده است: پس این گشت ارشاد کجاست.

به گفته محمدتقی رهبر، آیت‌الله مکارم‌شیرازی نسبت به بی ‌وجهی به مسائل فرهنگی در جامعه گلایه کرده و این موضوع را در قالب انتقادی به گسترش فضای فحشا در جامعه عنوان کرده است.

البته آیت‌الله مکارم‌شیرازی نسبت به بی‌توجهی به جایگاه مرجعیت و لزوم توجه به مشکلات اقتصادی مردم و همچنین لزوم اتحاد در فضای پس از انتخابات نیز توصیه‌هایی به نمایندگان روحانی مجلس داشته است.
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
کم هزینه ترین لذت های دنیا نویسنده : شهاب

اگه كمی و فقط كمی بخواهیم از زندگی لذت ببریم و نگاهمان را كمی بهتر كنیم بسیاری از لذت ها نه وقت زیادی می خواهد و نه پول زیادی. پس منتظر تغییرات زیاد در یه روزی كه معلوم نیست كی باشد نباشیم ... در کوچکترین اتفاقات عظیم ترین تجارب بشر نهفته است . باور کنید ...

1- گاهی به تماشای غروب آفتاب بنشینیم.

2 -سعی كنیم بیشتر بخندیم.

3- تلاش كنیم كمتر گله كنیم.

4 - با تلفن كردن به یك دوست قدیمی، او را غافلگیر كنیم.

5 -گاهی هدیه‌هایی كه گرفته‌ایم را بیرون بیاوریم و تماشا كنیم.

6 - بیشتردعا كنیم.

7 -در داخل آسانسور و راه پله و... باآدمها صحبت كنیم.

8- هر از گاهی نفس عمیق بكشیم.

9- لذت عطسه كردن را حس كنیم.

10- قدر این كه پایمان نشكسته است را بدانیم.

11- زیر دوش آواز بخوانیم.

12-سعی كنیم با حداقل یك ویژگی منحصر به فرد با بقیه فرق داشته باشیم .

13- گاهی به دنیای بالای سرمان خیره شویم.

14- با حیوانات و سایر جانداران مهربان باشیم.

15- برای انجام كارهایی كه ماهها مانده و انجام نشده در آخر همین هفته برنامه‌ریزی كنیم!

16- از تفكردرباره تناقضات لذت ببریم.

17- برای كارهایمان برنامه‌ریزی كنیم و آن را طبق برنامه انجام دهیم. البته كار مشكلی است!

18- مجموعه‌ای از یك چیز (تمبر، برگ، سنگ، كتاب و... برای خودمان جمع‌آوری كنیم.

19- در یك روز برفی با خانواده آدم برفی بسازیم.

20- گاهی در حوض یا استخر شنا كنیم، البته اگر كنار ماهی‌ها باشد چه بهتر.

21- گاهی از درخت بالا برویم.

22- احساس خود را در باره زیبایی ها به دیگران بگوئیم.

23- گاهی كمی پابرهنه راه برویم!.

24- بدون آن كه مقصد خاصی داشته باشیم پیاده روی كنیم.

25- وقتی كارمان را خوب انجام دادیم مثلا امتحاناتمان تمام شد، برای خودمان یك بستنی بخریم و با لذت بخوریم

26- در جلوی آینه بایستیم وخودمان را تماشا كنیم.

27- سعی كنیم فقط نشنویم، بلكه به طور فعال گوش كنیم.

28- رنگها را بشناسیم و از آنها لذت ببریم .

29- وقتی از خواب بیدار می‌شویم، زنده بودن را حس كنیم.

30- زیر باران راه برویم.

31- كمتر حرف بزنیم و بیشترگوش كنیم ..

32- قبل از آن كه مجبور به رژیم گرفتن بشویم، ورزش كنیم و مراقب تغذیه خود باشیم .

33- چند بازی و سرگرمی مانند شطرنج و... را یاد بگیریم.

34- اگر توانستیم گاهی كنار رودخانه بنشینیم و در سكوت به صدای آب گوش كنیم.

35- هرگز شوخ طبعی خود را از دست ندهیم.

36- احترام به اطرافیان را هرگز فراموش نكنیم.

37- به دنیای شعر و ادبیات نزدیك تر شویم.

38- گاهی از دیدن یك فیلم در كنار همه اعضای خانواده لذت ببریم.

39- تماشای گل و گیاه را به چشمان خود هدیه كنیم.

40- از هر آنچه كه داریم خود و دیگران استفاده كنیم ممكن است فردا دیر باشد. 
 
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
مفتی وهابی: فروش لباس زنانه توسط زنان ممنوع نویسنده : شهاب
مفتی عربستان سعودی شیخ عبدالعزیز آل شیخ مخالفت خویش را با کارکردن زنان در فروشگاه های لباسهای مخصوص زنان (لباس زیر) ابراز داشت.

به گزارش پرچم، فتوی وی در مخالفت با نظر وزارت کار عربستان در این مورد صادر شده است.

بعدا از اظهار نظر افراطی این مفتی درمورد کار کردن زنان در فروشگاه های مذکور وی گفته است : زنان امانتی در گردن ما هستند و به همین سبب ایشان را در غیرکارهای که مختص ایشان هست به کار نخواهیم گرفت.

نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
عروس و دامادی که همه چیزشان شبیه است! نویسنده : شهاب
  یك تازه عروس و داماد چینی كه در شهر «دان جیانگ كو» واقع در استان هوبی زندگی می‌كنند این روزها به خاطر اسمشان سر زبان‌های مردم كشورشان و حتی مردم سراسر دنیا افتاده‌اند.
نكته جالب توجه و نادر در مورد این زوج آن است كه آنها هر دو یك نام و یك فامیل دارند و هر دو روز 29 آوریل سال 1982 متولد شده‌اند.

پدر و مادر این زن و شوهر در زمان تولد نام آنها را به یاد دو نفر از شخصیت‌های معروف چینی «وانگ یانگ» انتخاب كرده‌اند. این زوج در سال 2007 شروع به كار در یك شركت كرده و از همان زمان با یكدیگر آشنا شدند.
این آشنایی مدتی بعد به نامزدی انجامید و شاید علت اصلی این نامزدی هم نام مشترك آنها بود. این زوج خوشبخت می‌گویند: هرگز با هم دعوا نمی‌كنند زیرا هر دوی آنها احساس می‌كنند اگر با هم دعوا كنند و ناسزا بگویند حتما خودشان را نفرین كرده‌اند!
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
زن 30 ساله صاحب یازدهمین فرزند شد نویسنده : شهاب

خبرآنلاین: دیل چاک مادر استرالیایی که پیش از این نامش را با دو بار بارداری چهارقلو در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده بود در آخرین زایمانش صاحب فرزند دوقلوشد.

 او و همسرش ساکن شهر سیدنی هستند و حالا والدین 11 فرزند محسوب می‌شوند. فرزند بزرگ آنها شلبی اکنون شش‌ساله است و اولین ست چهار قلوی آنها - اما، ساموئل، الیت، جوزف- در سال 2004 به دنیا آمدند و در سال آینده راهی مدرسه می‌شوند.

خانم چاک در سال 2005 برای دومین‌بار چهارقلو - سارا، الیس، متیو، میلی را به دنیا آورد که متأسفانه یکی از بچه‌ها - میلی - پس از تولد جان باخت. این زوج همچنین درسال2007 صاحب دختری به نام تایگرلیلی شدند. 

دارن چاک پدر خانواده به تولد دوقلوها افتخار می‌کند و خبر از سلامت کامل آنها که یک دختر و یک پسر هستند می‌دهد.

او تأکید می‌کند علیرغم حضور این تعداد بچه هنوز از تولد بچه‌های دیگر استقبال می‌کند اما ظاهراً بارداری مجدد می‌تواند برای سلامت همسرش خطرات جدی ایجاد کند و تولد این دوقلوها پایان راه است.

اما تولد این بچه‌ها باعث اعتراض شدید وزارت بهداشت استرالیا شده و این وزارتخانه طی بیانیه‌ای شدیداللحن خطاب به پزشک این خانواده و بیمارستانی که خانم چاک قبلاً دو چهارقلوی خود را آنجا بدنیا آورده بود خاطرنشان کرده باید به او هشدار داده می‌شد که بارداری مجدد میتواند برای او خطرناک باشد و نباید اجازه داده شود که سلامت مادر9 فرزند باردیگر به خطر بیفتد.

وران دی امبرویس پزشک خانواده چاک هنوز به این بیانیه پاسخی نداده است.
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارتباط کلامی زوج‌ها در کلان‌شهرها؛ 17 دقیقه در روز نویسنده : شهاب
یک محقق و استاد دانشگاه گفت: میزان ارتباط کلامی زوجین با یکدیگر در شهرهای بزرگ کمتر از 17 دقیقه در طول روز است و این آمار در میان زوجهای تحصیلکرده و متخصص بسیار کمتر از این مقدار است.

دکتر غلامرضا علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در شهرهای بزرگ برای حل مشکلات اقتصادی زوجین هر دو صبح تا عصر و گاهی هم دیرتر مشغول کار و فعالیت در بیرون از منزل هستند و به دلیل خستگی پس از بازگشت به خانه دیگر توان صحبت با یکدیگر را مگر در موارد ضروری ندارند.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط گروه جامعه شناسی خانواده دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در شرایط فعلی جامعه به دلیل مشکلات اقتصادی و اشتغال بیش از حد زوجین میزان گفتگو میان آنان در طول شبانه روز به کمتر از 17 دقیقه می رسد.

این جامعه شناس در ادامه تاکید کرد: در مواردی نیز که فقط مرد مشغول به کار است باز هم مجبور است تا شب برای تامین هزینه های زندگی فعالیت کند و همین امر باعث می شود فضای خانه را خوابگاهی بداند که فقط محل استراحت است و در این شرایط کمتر حرف و صحبت خواهد داشت و ترجیح می دهد به جای گفتگو به استراحت بپردازد.

به گفته علیزاده با توجه به اینکه امکان اشتغال و فعالیت برای افراد تحصیلکرده بیش از سایرین است به همین دلیل آنها مدت زمانی بسیار اندکی را در خانه به سر می برند به طوری که میانگین گفتگو در میان زوجهای تحصیل کرده و متخصص در طول شبانه روز چند دقیقه بیشتر نیست.

کارشناسان معتقدند با توجه به اینکه قواعد رفتاری خاصی برای زنان در تعاملاتشان مشخص نشده آنان در محیط کار تحت فشار عصبی هستند و در محیط کار و در مسیر رفت وآمد بیش از مردان در معرض استرس قرار دارند و همین موضوعات باعث می شود در محیط منزل حوصله و امکان گفتگو و صحبت را نداشته باشند.


 
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
برنده اسرائیلی جایزه نوبل : سخنانی كه افكار عمومی اسرائیل را تكان داد . نویسنده : شهاب

عادا یوناث، بانوی اسرائیلی و از برندگان جایزه نوبل شیمی ۲۰۰۹، از دولت اسرائیل خواسته است تا «همه زندانیان فلسطینی را آزاد  كند».

برنده نوبل شیمی امسال در سخنانی می‌گوید: «اگر فلسطینی‌ها زندانی نشوند، فلسطینی‌ها نیز در صدد ربودن اسرائیلی‌ها بر نمی‌آیند».

پروفسور عادا یوناث معتقد است: «اسرائیل نباید صبر كند تا با سازمان‌های فلسطینی برای مبادله زندانیان فلسطینی معامله كند، بلكه  باید خود همه آنها را آزاد كند».

سخنان این برنده اسرائیلی نوبل در واكنش به تلاش‌های مصر و آلمان برای انجام معامله میان دولت اسرائیل با سازمان حماس بیان شده است. این معامله با هدف آزادی گیلعاد شالیط  سرباز اسرائیلی اسیر در دست حماس در برابر شمار زیادی از زندانیان امنیتی فلسطینی تنظیم شده است.

پروفسور یوناث روز شنبه به رادیوی ارتش اسرائیل گفت: «من اصلاً درك نمی‌كنم كه چرا ما باید كسانی را كه اسرائیل تروریست می‌نامد، نگهداری كنیم و بخواهیم آنها را معامله كنیم؟»

وی ادامه داد: «زندانی كردن طولانی مدت فلسطینی‌ها به امنیت اسرائیل هیچ كمكی نمی‌كند، زیرا هنگامی كه فردی سال‌های طولانی در زندان است و بستگان و دوستان او خشمگین هستند، اینگونه است كه تروریسم رشد می‌كند».

این برنده جایزه نوبل تأكید كرد: «نبود امید است كه افراد را به تروریسم می‌كشاند، و در نبود امید است كه زندگی دیگران برای این افراد بی‌اهمیت می‌شود و آنها از اولین فرصتی كه بتوانند با اقدامی، كمی افتخار(از دید جامعه خود) كسب كنند، استفاده می‌كنند».

خانم یوناث اضافه كرد: «باید در فكر راهكارهایی باشیم كه از انگیزه  فلسطینی‌ها برای كشتن و كشته شدن بكاهد، و در توان ما هست كه  شرائط  جاری را تغییر دهیم».

این برنده نوبل به دولت اسرائیل توصیه كرد كه «برای جلوگیری از ربوده شدن اسرائیلی‌های بیشتر، تمامی زندانیان فلسطینی را آزاد كند».

منابع فلسطینی می‌گویند حدود ۱۱ هزار زندانی در زندان‌های اسرائیل دارند. اسرائیل ابراز آمادگی كرده صدها نفر از زندانیان مورد نظر حماس را در برابر سرباز خود كه ۴۱ ماه است در اسارت حماس است، آزاد كند.

پروفسور یوناث برنده ۷۰ ساله نوبل شیمی، رئیس مركز ساختارهای زیست مولكولی مؤسسه اسرائیلی «وایزمن» به خاطر ده‌ها سال تحقیق در راه كشف «ریبوزوم‌ها» و كمك به تولید داروهای آنتی بیوتیك كه موثرتر باشد، به همراه دو دانشمند آمریكایی برنده نوبل شد.

خانم یوناث نهمین اسرائیلی است كه برنده جایزه نوبل شده است.

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
بوکس زنان درراه است نویسنده : شهاب
رئیس فدراسیون بوكس ایران اعلام كرد : با توجه به پذیرفتن رشته بوكس در المپیك 2012 لندن و حضور زنان به صورت محجبه در این رقابت ها اقدام به تشكیل تیم ملی بوكس زنان خواهیم كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا احمد ناطق نوری نماینده مجلس گفت : ما تشكیل تیم بوكس بانوان را به مجرد پیدا كردن پوشش و لباس مناسب آغاز می كنیم .

وی افزود : اگر تاكنون اقدامی برای تشكیل تیم ملی بوكس بانوان نكرده ایم به خاطر همین مشكل پوشش مناسب بوده است . »
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
آغاز فصل گرم برای زنان بادیه نشین نویسنده : شهاب


سحر طلوعی؛ «اتاق های کار ساختمان مرکز رسانه یی «روتانا» به لحاظ طراحی و دکوربندی دست کمی از آنچه در مراکز مشابه در لندن یا نیویورک می بینیم، ندارد.دیوارهای شیشه یی شفاف اتاق ها را از هم جدا کرده، کارمندان آراسته و شیک پوش هستند و از سر و شکل شان پیداست دنیای مد را می شناسند. اینجا «روتانا» است؛ ساختمان مرکز رسانه یی در ریاض، پایتخت عربستان، نه در لندن یا نیویورک. جایی که زنان باید با پوشش پذیرفته شده جامعه عربستان یعنی با ترکیبی از لباس بلند و سیاه که به عبا مشهور است و روسری و روبنده که به آن نقاب می گویند، ظاهر شوند. اما اینجا همه چیز متفاوت است.» گزارش اندرو لی باترز برای مجله تایم امریکا با این جملات آغاز می شود. از همین چند خط اول گزارش پیداست گزارشگر روی سوژه زنان در عربستان زوم کرده است؛ سوژه یی حساس و چالش برانگیز، دست کم برای مخاطبان امریکایی و اروپایی مجله تایم. آنچه از عربستان و نسبتش با زنان در ذهن مخاطبان امریکایی و اروپایی تایم و دیگران نقش بسته، چیزی نیست جز تصویر سرزمینی که در آن زنان حق رانندگی ندارند، جز به ضرورت از خانه خارج نمی شوند، در قرن های دور زنده به گور شده اند و... عربستان با این تصویرها مصداق بارز کشوری است که حقوق بشر را نقض کرده و مستحق تحریم و تنبیه است. نه. چاه های نفت، نفوذ بر کشورهای عرب خاورمیانه و نقش استراتژیک این سرزمین اجازه نمی دهد عربستان بایکوت شود. نه تنها بایکوت نمی شود که به بزرگ ترین متحد عرب خاورمیانه یی امریکا هم تبدیل می شود. جملات آغازین گزارش لی باترز را یک بار دیگر بخوانید. او می خواهد از تفاوت بگوید، از تغییر فضا برای زنان حداقل در پایتخت عربستان، تا شاید فشار انجمن های دفاع از حقوق بشر را بر رابطه امریکا و عربستان کم کند. گزارشگر تایم اگرچه در تیتر گزارش می نویسد؛ «گام های کوتاه عربستان سعودی برای زنان» اما با گفتن و نوشتن و نمایش همین تغییرات جزیی در مقایسه با عرف جهانی، می خواهد بر مقبولیت ارتباط دو کشور صحه بگذارد. ارتباطی که به شرط تغییر فضا برای زنان عربستان و توجه به حقوق آنها محکم و محکم تر شده است. گزارش کامل اندرو لی باترز در سایت مجله تایم موجود است. آنچه در زیر می بینید تنها پنج تصویر از 12 تصویری است که کیت بروکس برای این گزارش تهیه کرده است. ساختمان مرکز رسانه یی روتانا و یکی از بیمارستان های ریاض نماد تغییرات در این شرایط هستند.طبق قانون در اکثر کشورهای عربی، به ویژه عربستان، رستوران ها و فروشگاه ها از هر نوع هنگام نماز باید تعطیل شوند اما برنامه های خبری تلویزیونی و مراکز رسانه یی نمی توانند از قانون مصوب پیروی کنند. خبررسانی تعطیل شدنی نیست. در رادیو تلویزیون «روتانا» کار ادامه دارد و زنان در اتاق های کارشان نماز هم می خوانند.

خانمی که عینک به چشم دارد و در صدر جلسه نشسته، خانم دکتر ماها مونیف رئیس برنامه ملی سلامت خانواده در عربستان است. او همراه پنج زن دیگر جزء 150 نفری هستند که مستقیماً از سوی ملک عبدالله برای عضویت در انجمن مشورتی منصوب شده اند. دکتر مونیف معتقد است؛ «زنان می آیند و نظام سنتی و پادشاهی عربستان می داند که زمان تغییر فرا رسیده است.»

خانم سلطانه روایلی رئیس مرکز استخدامی «روتانا» است. او در طول روز با بسیاری از کارمندان مرد در ارتباط است و این مردان از اینکه زنی را در کنار خود می بینند شوکه نمی شوند. روایلی نه تنها در کنار این مردان کار می کند که مسوولیت پذیرفتن یا نپذیرفتن آنها را به عنوان عضو در مجموعه روتانا بر عهده دارد. اگر آنها قبول نکنند یا نتوانند با آرامش در کنار زنان مجموعه کار کنند، روتانا از پذیرفتن آنها معذور است.

این عکس همان تصویر سنتی از عربستان است و تنها عکسی از مجموعه کیت بروکس است که زخم های زن عرب را نمایش می دهد. سارا، شوهر کرده و بچه دارد، اما برادرش همچنان بر او مسلط است و در صورت نافرمانی، سارا را تنبیه فیزیکی می کند. سارا به تازگی به برنامه ملی سلامت خانواده پیوسته تا مشکلاتش را گزارش کند و امنیتش تامین شود. 

دانه ابوحامد رئیس بخش تکنولوژی اطلاعات مرکز رسانه یی روتانا است. پشت میزنشین شده است و شانه به شانه مردان کار می کند. بسیاری از مردان عرب در این مرکز زیر دست او کار می کنند و از او دستور می گیرند. دانه ابوحامد و بسیاری دیگر از زنان این مرکز در انتخاب پوشش و لباس آزادند.

جلوگیری از ورود نمازگزاران بیشتر به مسجدالاقصی و بازرسی بدنی شهروندان فلسطینی، باعث واکنش احزاب مخالف دولت در اردن شده است. دولت اردن مسوول نظارت بر بخش شرقی بیت المقدس است. اپوزیسیون اردن معتقد است این دولت وظیفه نظارتی اش را به خوبی انجام نمی دهد و برخورد بد نظامیان اسرائیلی در این ناحیه با شهروندان فلسطینی نتیجه این بی مسوولیتی است. زن اردنی را در این عکس می بینید که با نمایش مدال هایی با تصویر مسجدالاقصی در راهپیمایی مخالفان در امان شرکت کرده است و از دولت اردن می خواهد به هتک حرمت مسجدالاقصی رسیدگی کند.مردم اندونزی و فیلیپین و جزایر ساموا به خاطر بارش های سیل آسا زندگی شان را از دست داده اند اما این مردمی که در تصویر می بینید، در انتظار یک قطره که از آسمان ببارد دعا خوانده اند و نذر کرده اند. ربی مناهم فورمن و پیروانش از ساکنان دیوار غربی بیت المقدس و از پیروان آیین یهود هستند.

آنها آخرین روز مراسم سوکوت (سایبان ها) را جشن گرفته اند و برای بارش باران دور هم جمع شده اند.

نه هواپیما آتش گرفته و نه اتفاق بد دیگری افتاده است. هجوم و هیجان این افراد که در عکس می بینید به خاطر فرود آمدن هواپیمای امداد جهانی است برای آسیب دیدگان و آوارگان زلزله اندونزی. کیسه های برنج و دیگر خوراکی ها بین حاضران دست به دست می شود تا به کمپ آوارگان برسد. بعد از زلزله 9/7 ریشتری سوماترا و مرگ بیش از 700 نفر، دولت این کشور از امریکا و بسیاری دیگر از کشورهای عضو سازمان ملل تقاضای کمک کرد.


نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
پرونده عجیب سقوط دختر خاله ها در نیاوران نویسنده : شهاب
یكی از دو دختر جوان كه در جریان فرار از ساختمان چند طبقه شمال شهر سقوط كرده‌بودند به شكل معجزه‌آسا نجات یافته است.این درحالی است كه پیشتر اعلام شده بود هر دو نفر جان باخته‌اند.

به گزارش ایران: در این حادثه مرگبار كه صبح پنجشنبه 9 مهر در یكی از مجتمع‌های مسكونی حوالی خیابان نیاوران – شمال تهران- رخ داد دو دختر خاله 19 و 20 ساله به طور مرموزی از طبقه سوم به داخل كوچه سقوط كرده و بشدت مجروح شدند. خانواده میترا – یكی از دخترها- كه در محل حضور داشتند بلافاصله با اورژانس تماس گرفتند، اما دقایقی بعد كه امدادگران به محل رسیدند اعلام كردند دختر جوان جان سپرده‌است اما ساناز – دختر صاحبخانه- بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. پزشكان امیدی به زنده ماندن او نداشتند.

نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
بازگشت هدیه تهرانی به سینما نویسنده : شهاب
بهمن فرمان آرا نویسنده و کارگردان پیشکسوت سینمای ایران قصد دارد فیلم‌های سینمایی "از عباس کیارستمی متنفرم" و"سفر به تاریکی" را خارج از کشور کلید بزند.

بهمن فرمان آرا امروز شنبه در نشستی در موسسه فرهنگی هنری کارنامه درباره فعالیت‌های اخیر خود در سینما صحبت کرد وی در ابتدای جلسه گفت: برای ساخت فیلمنامه " از عباس کیارستمی متنفرم" در حال مذاکره هستم. بیشتر این فیلم در فضای یک استودیو می‌گذرد به همین دلیل به دنبال استودیو در ایتالیا، بلغارستان و.. هستیم تا بتوانیم با هزینه کمتری روبرو شویم. این فیلم به ساخت دکور بزرگی نیازمند است که در زمان طولانی ساخته می‌شود و فیلمبرداری آن فقط 12 روز طول می کشد.

وی افزود: زمانی که فیلمنامه این فیلم را به ارشاد ارائه کردم مصادف با حضور مرحوم سیف الله داد در معاونت سینمایی بود.، خیلی امیدوار بودم آن را بسازم. اما ایشان با مهربانی از من خواستند که این کار را انجام ندهم. موضوع فیلم "بوی کافور، عطر یاس" هم در پایان همین جلسه من با وی به ذهنم رسید. حالا بعد از مدتی فکر می‌کنم بهتر است این فیلم را در خارج از ایران بسازم در شرایط فعلی برای گرفتن مجوز، هیچ فیلمنامه‌ای به ارشاد ارائه نمی‌کنم.

فرمان آرا همچنین درباره ساخت فیلم "سفر به تاریکی" عنوان کرد: طرح این فیلم به چهار سال پیش برمی گردد که آقای ایرانی باعث شدند من این فیلمنامه را بنویسم اما نتوانستند شرایط تولید آن را فراهم کنند. برای ساخت این فیلم نیز با یک شرکت آلمانی در حال مذاکره هستم تا بتوانم شرایط تولید آن را فراهم کنم.

وی ادامه داد: در این فیلم هدیه تهرانی و رضا کیانیان به ایفای نقش می‌پردازند و بقیه بازیگران خارجی هستند. قرار است فیلمبرداری این فیلم در برلین انجام شود و داستان زنی است که که با چادر و دو چمدان وارد فرودگاه آلمان می‌شود که شوهرش در این شهر در حال گرفتن مدرک دکتری فلسفه است. او قصد دارد به زندگی همسرش با ورود خود جلا دهد که در همان ابتدا شوهرش به فرودگاه نمی‌آید و او به خانه وی می‌رود و متوجه می‌شود همسرش به قتل رسیده و... پایان تراژیکی دارد.

فرمان آرا خاطر نشان کرد: البته طرح دیگری نیز برای ساخت یک فیلم کمدی در نظر دارم و می‌خواهم اکبر عبدی و علیرضا خمسه در آن بازی کنند. من به خاطر قهر کردن نیست که قصد دارم در خارج از ایران فیلم بسازم. من هیچ جایی به غیر از کشورم نمی توانم زندگی کنم.
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
بازداشت مرد شیاد 5 زنه!! نویسنده : شهاب

مرد شیادی كه با استفاده از شناسنامه‌های جعلی اقدام به ازدواج با 5 دختر جوان كرده بود ، با شكایت یكی از همسران خود دستگیر شد.

حسین عباسچیان، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران با اشاره به این پرونده به «جام‌جم» گفت: چند روز پیش زنی با حضور در شعبه هفتم دادیاری دادسرای شهرری با ارائه شكایتی اظهار كرد 4 ماه پیش جوانی به خواستگاری‌ام آمد. من و خانواده‌‌ام بدون تحقیق به درخواست او پاسخ مثبت دادیم. او به ما گفته بود در كودكی والدینش را بر اثر تصادف رانندگی از دست داده و اكنون سال‌هاست كه تنها زندگی می‌كند.

وی افزود: یك ماه پس از برگزاری مراسم عروسی، شوهرم از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت تا این كه پس از جستجوی فراوان او را پیدا كردم؛ اما وقتی از وی درخواست خرجی كردم، او گفت اگر برای گرفتن نفقه اصرار كنم بار دیگر از خانه فرار خواهد كرد.

شاكی افزود: چند روز پیش به صورت اتفاقی متوجه شدم شوهرم با استفاده از شناسنامه جعلی پیش از من نیز با یك دختر جوان ازدواج كرده و او را نیز ترك كرده است.

پرونده در پلیس آگاهی

رئیس پایگاه نهم آگاهی تهران افزود: پس از این شكایت دستور تحقیق از سوی دادیار شعبه 7 دادسرای شهرری صادر شد و با بررسی شناسنامه متهم معلوم شد، شناسنامه‌ای كه وی با آن به عقد و ازدواج با شاكی اقدام كرده، جعلی است.

با مشخص شدن این موضوع، تحقیقات گسترده برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد و در ادامه تحقیقات با سرنخ‌هایی كه در این ارتباط به دست آمد، با وی قرار ملاقات گذاشته شد و هنگامی كه متهم در محل قرار حضور یافت از سوی ماموران دستگیر و در بازرسی از وی 2 جلد شناسنامه جعلی دیگر كشف و مشخص شد، متهم با این دو شناسنامه جعلی نیز اقدام به ازدواج با 2 دختر دیگر كرده است.

5 ازدواج با شناسنامه جعلی

سرهنگ عباسچیان گفت: با تحقیق از متهم، وی اعتراف كرد از چندی پیش با تهیه شناسنامه‌های جعلی پس از شناسایی دختران جوان، به بهانه‌های مختلف در مسیر آنها قرار می‌گرفتم و در ادامه با خواستگاری از آنها پس از 2 ماه فرار می‌كردم و در تمام این ازدواج‌ها به غیر از یك مورد از اسامی جعلی استفاده می‌كردم.

در پی این اعترافات 4 همسر دیگر این متهم یكی پس از دیگری در نقاط مختلف تهران شناسایی شدند كه در تحقیق از شاكیان معلوم شد این متهم دارای 3 فرزند است كه هیچ‌كدام از آنها را ندیده است.

عباسچیان اضافه كرد: این متهم برخی اوقات از والدین و بستگان همسر خود به بهانه‌های مختلف پول دریافت كرده و سپس متواری شده است كه با شكایت آنها متهم شیاد با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

رئیس پایگاه نهم آگاهی تهران با هشدار به خانواده‌ها تصریح كرد: برخی از افراد شیاد با استفاده از عناوین جعلی و فریب دختران جوان و بستگان آنها اقدام به خواستگاری كرده و با جلب اعتماد عملا مانع از تحقیق درخصوص ادعایشان می‌شوند كه نمونه آن را در این پرونده شاهد هستیم. وی از دختران جوان و والدین آنها خواست فریب چرب‌زبانی خواستگاران را نخورند و بدون تحقیق و بررسی به آنان پاسخ ندهند تا در دام آنها گرفتار نشوند.
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
جزئیاتی از قتلهای ناموسی در جنوب کشور نویسنده : شهاب
قتلهای ناموسی در استان خوزستان نه به مانند گذشته اما هنوز رواج گسترده ای دارد.

به گزارش "پرچم " قتلهای ناموسی به قتل زنان یا دختران یک خانواده به دست مردان خویشاوندشان گفته می شود که به دلایلی همچون روابط نامشروع ، تجاوز جنسی به آنان ، طلاق گرفتن و حتی گاهی به دلیل رد ازدواجهای اجباری فامیلی توسط زنان ، صورت می گیرد.

کارشناسان علوم اجتماعی معتقدند؛ وقوع قتل های ناموسی در شهرهای جنوبی که بیشتر در میان عشایر محلی رواج دارد به دلیل عدم مهار آن و نهادینه شدن در اجتماع به یک مشکل جدی تبدیل شده است .

مهمترین ویژگی این نوع قتلها این است که عرف محلی آنها را مجاز می داند. به همین دلیل کشته شدن چنین زنانی ، تاثری ایجاد نمی کند و حتی گاهی گفته می شود که حق آنها بوده است.
یک مقام مسئول می گوید : این نوع قتل ها که اغلب به شکل سربریدن ، کشتن با چاقو و یا اسلحه و به ندرت با خفه کردن زنان انجام می شود بسیار فجیع است زیرا اعتقاد عمومی بر این است که هر چه زن خطاکار به شکل فجیع کشته شود آبرو حیثیت و شرف بر باد رفته خانواده بهتر و سریعتر به جایگاه قبلی برمی گردد.

او می گوید نود درصد پرونده ها در حد تهمت و سوءظن است با این حال تمام قربانیان به شکل فجیع و دردناکی به قتل رسیده اند و سربریدن بیشترین نوع متداول قتلهاست .

وی، مثله کردن جسد با خشونت شدید و گاهی گذاشتن آن در دید انظار عمومی را از جمله این اعتقادات می داند و می گوید به همین دلیل قاتل، فراری نیست و به راحتی خود را معرفی می کند و خانواده مقتولان نیز معمولا خواستار مجازات قاتل نیستند.

وی با اشاره به اینکه وقوع قتل های ناموسی در استان خوزستان با سایر قتل ها متفاوت است گفت ؛ چون مقتول متهم به فساد می شود از نظر قاتل، بی گناه نیست از طرفی وقوع این قتل ها گاهی بنا به دستور بزرگ خانواده یا بزرگان طایفه و عشیره صورت می گیرد به این ترتیب که قرعه به نام هرکس از مردان خانواده بیفتد او باید زن و یا دختر مورد نظر را که اغلب دختر ، همسر ، خواهر ، دختر عمو و گاهی مادر اوست بکشد .

قاتلی که خواهر سی و یک ساله خود را با چاقو کشته است و هم اکنون در زندان بسر می برد می گوید: وقتی لکه ننگی در خانواده از سوی دختر یا زن ایجاد می شود نمی توانیم به سادگی از این موضوع بگذریم و تنها را ه حل ، کشتن اوست زیرا با کشتن اوست که ننگ شسته می شود و گرنه باید یک عمر با ننگ و عار زندگی کرد .

یکی دیگر از مسئولان هم که خواست نامش فاش نشود با اشاره به اینکه سی درصد قتلهای استان خوزستان قتلهای ناموسی است می گوید اهواز ، آبادان و شادگان به ترتیب دارای بیشترین آمار قتلهاست . او می افزاید: سالها هشتاد و پنج و هشتاد و شش بیشترین آمار قتلهای ناموسی را داشتیم به طوریکه هر دو ماه دو قتل و سالی حدودا ده قتل به ثبت رسیده است .

وی با بیان اینکه کشتن زنان برای برگرداندن آبرو حیثیت با افتخار تمام انجام می شود گفت: پس از کشتن زن ، فرد قاتل توسط خانواده تشویق می شود ، و گاهی با کل زدن و پایکوبی و یزله کردن و شلیک کردن او را تا محل محاکمه قضایی و یا زندان همراهی می کنند این در حالی است که از برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری برای مقتوله خبری نیست و دفن او هم با اکراه انجام می شود . بنابراین قاتل شاکی ندارد و اولیای دم که خود از زمره قاتلان هستند رضایت خود را از عدم قصاص قاتل اعلام می کنند .

یک حقوقدان در این رابطه می گوید: طبق قانون وقتی قاتل شاکی خصوصی نداشته باشد دولت قاتل را به سه تا هفت سال حبس محکوم می کند که مجازات سنگینی نیست .

یک کارشناس علوم اجتماعی با اشاره به دلایل روانشناختی این نوع خشونت می گوید قاتلین و محرکین آنها از ضعف و بی ثباتی شخصیتی و مشکلات روانی رنج می برند و تاثیر روانی این گونه قتلها تا ابد بر فرد قاتل و خانواده او به جا می ماند.

او می گوید: برخی قتلها در جلوی دیدگان سایر افراد خانواده انجام می شود مثلا دیده شده است که مردی زنش را جلوی چشم پسربچه هشت ساله اش کشته است که مسلما صحنه قتل هرگز از ذهن و خاطره این کودک پاک نخواهد شد و این مسئله بر او و سایر اعضای خانواده چه از نظر روحی و شخصیتی و چه از نظر جایگاه اجتماعی تاثیر مستقیم خواهد گذاشت .
نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
پسری2ساله با ضریب هوشی برابر انیشتن نویسنده : شهاب

اسكار ریگلی یك پسر دو ساله كه ضریب هوشی برابر با انیشتن و استفان هاوكینگ را داراست به یكی از كوچكترین افراد پذیرفته شده در بنیاد منسا تبدیل شد.

به گزارش فارس، وی در حالی در آزمون هوش مؤسسه استنفورد به این امتیاز دست پیدا كرده است كه تستهای این مؤسسه امكان سنجش هوش بیش از 160 را نداشته‌اند. 

جو، پدر اسكار یك متخصص 29 ساله آی تی است و می‌گوید كه اسكار اخیراً با مادرش در مورد چرخه تولید مثل پنگوئن‌ها صحبت كرده است. وی افزود: ما می‌دانستیم كه كودكمان یك چیز متفاوت نسبت به سایرین دارد. من به وضوح آن روزی را می‌بینیم كه وی برگردد و به من بگوید تو یك سبك مغز هستی. 

به نوشته دیلی تلگراف هانا 26 ساله مادر این كودك می‌گوید كه او دامنه لغات بسیار گسترده‌ای دارد و قادر به ساخت جملات پیچیده است. 

جان استیونج، مدیر اجرایی مؤسسه منسا (افراد دارای ضریب هوشی بالا) پذیرفتن اسكار در این مؤسسه را با دو سال و 5 ماه و 11 روز سن تأیید كرده است. 

پیش از این كوچكترین عضو منسا، الیز تان رابرتس از لندن است كه با ضریب هوشی برابر 156 در سن 2 سال و 4 ماه و 14 روز پذیرفته شده بود.

نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
گزارش یونیسف از وضعیت وخیم كودكان جهان نویسنده : شهاب
 

حقوق- گروه اجتماعی:
16 مهر (هشتم اكتبر) روز جهانی كودك در حالی در جهان جشن گرفته می‌شود كه به گزارش یونیسف میلیون‌ها دختر و پسر در سراسر جهان در معرض قاچاق انسان قرار دارند

سرپرستی ندارند كه از آنها مراقبت كند یا مدارك كافی برای شركت در مدرسه یا استفاده از خدمات اولیه بهداشتی را ندارند.میلیون‌ها كودك دیگر مجبور شده‌اند كه تحت شرایط زیانباری كار كنند و كودكان دیگری در خانه، مدرسه، جوامع محلی، در نهادهای مختلف یا در حالی كه در زندان هستند با خشونت و سوءاستفاده مواجهند، آن هم معمولاً از سوی كسانی كه مراقبت از كودكان به آنها سپرده شده است.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، انواع خشونت‌های وارد بر كودكان در تمامی كشورهای جهان صرف‌نظر از وضعیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی‌ آنها در حالی اعمال می‌شود كه این قشر زیر 18سال، به‌دلیل شرایط جسمانی و سنی خاص كه آنها را بیش از سایر افراد در معرض تجربه‌های آزاردیدگی قرار می‌دهد، از كمترین حمایت‌های حقوقی، اقتصادی و اجتماعی نسبت به میزان آسیب‌پذیریشان برخوردار هستند.

این مسائل در گزارش جدید یونیسف «پیشرفت برای كودكان: گزارشی درباره حمایت» از كودكان تشریح شده است.

براساس گزارش سال‌جاری صندوق حمایت از كودكان سازمان ملل متحد، تخمین زده می‌شود كه سالانه 2میلیون كودك در دنیا قربانی انواع خشونت می‌شوند، در حالی كه 40میلیون كودك دیگر از انواع ناتوانی‌های ناشی از خشونت رنج می‌برند.

گزارش‌های یونیسف نشان می‌دهد، یك ششم كودكان جهان جزو «كودكان كار» هستند.
همچنین بر پایه این گزارش، به‌علت آنكه كودكان جزو نیروهای كار بسیار ارزان و حتی مجانی محسوب شده و یا به راحتی مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند، تقاضا برای آنها بسیار زیاد است و از این‌رو اكثر قاچاقچیان انسان به قاچاق كودكان به‌ویژه در مناطق محروم، توسعه نیافته و فقیر با توجه به سودآور بودن این كار روی می‌آورند.

یونیسف اعلام كرده نیمی از كودكانی كه در جهان در زندان هستند در دادگاه محاكمه یا محكوم نشده‌اند.در این گزارش آمده است كه در بعضی قسمت‌های جهان، از هر 3كودك، تولد 2كودك در سال 2007 ثبت نشده است. در سومالی و لیبی كمتر از 5 درصد تولدها ثبت می‌شوند.

این گزارش همچنین یك استراتژی برای ارتقای حمایت از كودكان پیشنهاد می‌كند كه شامل شناسایی 5 حوزه فعالیت مورد نیاز برای ارتقای محیط‌های حمایتی برای كودكان است: 1) ارتقای نظام‌های حمایت از كودك،2) ترویج تحول اجتماعی، 3) افزایش حمایت در مواقع بحران، 4) تقویت مشاركت‌ها در راستای تاثیر بیشتر و5) جمع‌آوری اطلاعات قابل اتكا و استفاده از چنین اطلاعاتی برای رسیدن به نتایج ملموس برای كودكان.

نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
بدون محیط حمایتی، زندگی کودکان سخت خواهد بود نویسنده : شهاب

حقوق- همشهری‌آنلاین:
سازمان کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) گزارش جدیدی درباره وضعیت کودکان جهان منتشر می‌کند.

یونیسف درباره این گزارش می‌گوید هر چند که بعضی از موارد نقض حقوق کودکان در حال کاهش یافتن است اما هنوز آگاهی کافی درباره میزان سو‌استفاده اعمال شده علیه کودکان وجود ندارد.

خشونت و استثمار همچنان به صورت یک واقعیت تلخ در زندگی بسیاری از کودکان سراسر جهان حضور دارد. میلیون‌ها دختر و پسر در سراسر جهان در معرض قاچاق انسان قرار دارند، سرپرستی ندارند که از آن‌ها  مراقبت کند یا مدارک کافی برای شرکت در مدرسه یا استفاده از خدمات اولیه بهداشتی را ندارند.

میلیون‌ها کودک دیگر مجبور شده‌اند که تحت شرایط زیانباری کار کنند و کودکان دیگری در خانه، مدرسه، جوامع محلی،‌ در نهادهای مختلف یا در حالی که در زندان هستند با خشونت و سوء استفاده مواجهند، آن هم معمولاً از سوی کسانی که مراقبت از کودکان به آن‌ها سپرده شده است.

این مسائل در گزارش جدید یونیسف "پیشرفت برای کودکان: گزارشی درباره حمایت از کودکان" تشریح شده است.

این گزارش10 اکتبر (14 مهر) در توکیو توسط مدیر اجرایی یونیسف، آن ونمن، منتشر می‌شود.

کودکانی که در چنین شرایطی هستند تخلفات بنیادین از حقوق بشر را تجربه می‌کنند و از آسیب‌های جسمی و روانی رنج می‌برندکه تاثیراتی گسترده و گاهی اوقات غیرقابل بازگشت دارند.

ونمن در این باره گفت: "اگر جوان‌ترین اعضای یک جامعه  مجبور به ازدواج زودرس شوند، به عنوان کارگر جنسی مورد سوء استفاده قرار بگیرند یا حقوق اولیه آن‌ها انکار شود، آن جامعه پیشرفت نمی‌کند". او اضافه کرد که، "درک میزان زیر پا گذاشته‌شدن حقوق کودک، اولین قدم برای ساختن محیطی است که کودکان در آن حمایت شوند و فرصت داشته باشند که به حداکثر توانایی‌های بالقوه خود برسند."

این گزارش برای اولین بار اطلاعاتی در زمینه‌های مختلفی که بر کودکان اثر می‌گذارد را جمع‌آوری می‌کند که شامل سوء استفاده جنسی و قاچاق انسان، ازدواج کودکان، تنبیه بدنی کودکان، کار کودکان، ثبت تولد، سنت زیانبار ختنه دختران و اعتقادات درباره خشونت خانگی علیه زنان کرده‌اند می‌شود.

بعضی از سوء استفاده‌ها مثل استثمار جنسی و قاچاق انسان معمولاً در شرایط غیرقانونی و مخفیانه صورت می‌پذیرند که جمع‌آوری اطلاعات دقیق در مورد آن‌ها را مشکل می‌سازد.

در جاهایی که اطلاعات در دسترس باشد، نشانه‌هایی از پیشرفت قابل مشاهده است. به طور مثال، اطلاعات نشان می‌دهند که در بنگلادش، گینه و نپال - سه کشوری که ازدواج کودکان در آن رایج است - سن متوسط ازدواج در حال افزایش است هر چند که هنوز هم این سن زیر 18 سال است. این گزارش همچنین مشخص می‌کند که ختنه دختران در کشورهایی که این نوع از سوءاستفاده رواج دارد، به آهستگی در حال کاهش یافتن است.

یافته‌های این گزارش همچنین شامل این موارد می‌شود:

  • نیمی از کودکانی که در جهان در زندان هستند در دادگاه محاکمه  یا محکوم نشده‌اند.
  • در بعضی قسمت‌های جهان، از هر سه کودک، تولد دو کودک در سال 2007 ثبت نشده است. در سومالی و لیبی کمتر از 5 درصد تولدها ثبت می‌شوند. ثبت تولد یک عنصر مهم در ساختن یک محیط حمایتی برای کودکان است. این مسئله دلایل زیادی دارد از جمله این که کودکان بدون شناسنامه در مقابل استثمار جنسی، قاچاق انسان و به سرپرستی پذیرفتن غیرقانونی آسیب‌پذیرتر هستند.
  • بیش از 150 میلیون کودک در سنین بین 5 تا 14 سال درگیر مسئله کار کودکان هستند. کار کودکان معمولاً هم نتیجه و هم منبع فقر است. کار کودکان می‌تواند بر تحصیل کودکان تاثیر منفی بگذارد و فقری را که بر اثر آن به نیروی کار پیوسته‌اند دائمی کند.
  • بیش از نیمی از زنان و کودکان در کشورهای در حال توسعه اعتقاد دارند که کتک خوردن زن توسط همسر قابل قبول است. زنان جوان‌تر هم به به اندازه زنان مسن کتک خوردن را توجیه می‌کنند. در اکثر مناطق، غفلت از کودکان رایج‌ترین توجیه برای کتک زدن زن توسط همسر است.

این گزارش همچنین یک استراتژی برای ارتقای حمایت از کودکان پیشنهاد می‌کند که شامل شناسایی پنج  حوزه فعالیت مورد نیاز برای ارتقای محیط‌های حمایتی برای کودکان است: 1) ارتقای نظام‌های حمایت از کودک؛ 2) ترویج تحول اجتماعی؛ 3) افزایش حمایت در مواقع بحران؛ 4) تقویت مشارکت ها در راستای تاثیر بیشتر؛ و 5) جمع‌آوری اطلاعات قابل اتکا و استفاده از چنین اطلاعاتی برای رسیدن به نتایج ملموس برای کودکان.

آن ونمن در این باره گفت،" این گزارش درباره اعمال آسیب‌رسان و سوء استفاده از کودکان تنها شش هفته پیش از بیستمین سالگرد تصویب پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک منتشر می‌شود." او افزود، " این نشانه‌های دال بر ادامه یافتن آسیب و سوء‌استفاده باید الهام بخش جهانیان باشد تا  برای تضمین حقوق همه کودکان در همه نقاط دنیا تلاش بیشتری بکنند."

نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
بساط زنان دستفروش‌، رونق بیشتری دارد! نویسنده : شهاب
بساط زنان دستفروش‌، رونق بیشتری دارد
جامعه > آسیب ها  - برخی زنان تنها یا سرپرست خانوار به دستفروشی به مثابه یک شغل نگاه می‌‌کنند.

دریا قدرتی‌پور: زنانی که ایستاده‌اند، شال‌ها را دست‌ به دست می‌کنند و به دست خانمی می‌رسانند که از آن طرف خواسته آنها را ببیند. صدای مرد فروشنده، همهمه‌ای را توی پیاده‌رو ایجاد کرده و خیلی از خانم‌ها سرک می‌کشند که نگاهی به اجناس او بیندازند.

خیلی‌‌ها هم توجه نمی‌کنند و سرشان به کار خودشان گرم است و به راهشان ادامه می‌دهند. پیرمرد لاغر‌اندام دیگری با یک دستش راه را باز می‌‌کند و جلوی خریداران می‌‌ایستد، توی دست دیگرش پلاستیک بزرگ سیاهی است که پر است از لباس‌هایی با رنگ‌های مختلف. ‌

نفس‌های بلند و تندش نشان می‌‌دهد که وزن کیسه، کم نیست و حمل آن برایش سخت است. پشت سرش دختری تقریباً 16 یا 17 ساله می‌آید و می‌‌نشیند کنار کیسه، به نظر می‌رسد پدر و دختر باشند. ‌

او هم شروع می‌کند به معرفی اجناس ‌داخل کیسه: خانم‌ها! بلوزهای جدید، فری‌ سایز، همه رنگ، بهترین جنس، از تولید به مصرف، جنسش شناخته شده ‌است، فقط دو هزار تومن.


نظر شما () 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
در‌ جستجوی كودكی از دست رفته نویسنده : شهاب
جام جم آنلاین: نیل پستمن، مولف كتابی است با عنوان «زوال دوران كودكی» كه صادق طباطبایی آن را با عنوان «نقش رسانه‌های تصویری در زوال دوران كودكی» ترجمه كرده و از سوی انتشارات اطلاعات به چاپ رسیده است.

به مناسبت روز جهانی كودك با نگاهی به مباحث مطرح در این كتاب ارزشمند كه اگرچه به قلم یك متفكر غربی آمریكایی نگاشته شده، اما سراسر انتقاد از فرهنگ رسانه ای آمریكا و اعتراض به تبعات ویرانگر آن است به جستجوی نقش جهان ارتباطی جدید در ربودن گوهر طفولیت از زندگی انسان می‌پردازیم.

اعتراف صادقانه نویسنده در كتاب قابل توجه است. او هیچ چاره‌ای برای مشكلی كه به دنبال طرح و تبیین آن است، نمی‌شناسد و قصدش نه ارائه راه‌حل بلكه تنها بیان مشكل است. پستمن در پیشگفتار كتاب در این باره می‌نویسد: «در این كتاب به یك سؤال اساسی و پراهمیت نخواهم پرداخت و آن: حال كه با این پدیده «زوال كودكی» مواجه هستیم، چه می‌توانیم انجام دهیم؟ دلیلش هم این است كه پاسخی بر این سؤال ندارم.»

تهمینه میلانی داور جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک شد . نویسنده : شهاب
جام جم آنلاین: تهمینه میلانی به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران جوایز اسکرین آسیا پاسفیک انتخاب شده است که ریاست آن را هوانگ جیانگزین فیلمساز چینی بر عهده دارد.

اسکرین دیلی اعلام کرد: پیشتر جینا کیم، فیلمساز تحسین‌شده کره‌ای، به عضویت در هیئت داوران سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک در سال 2009 برگزیده شده بود و دو عضو دیگر آن غیر از میلانی و جیانگزین عبارتند از فیروز عباس خان از هند و دیوید ویلیامسن فیلمنامه‌نویس قدیمی سینمای استرالیا.

تازه‌ترین تجربه کارگردانی هوانگ جیانگزین "بنیانگذاری یک جمهوری" به مناسبت شصتمین سال تاسیس جمهوری خلق چین به نمایش درآمد و رکورد بهترین افتتاحیه امسال را بالاتر از "رد کلیف" به نام خود ثبت کرد. جیانگزین از فیلمسازان مشهور سینمای چین است که بیش از 60 جایزه ملی و بین‌المللی در کارنامه دارد و رئیس اتحادیه کارگردانان پکن است.

دس پاور رئیس جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک APSA درباره انتخاب اعضای هیئت داوران این دوره گفت: جمهوری خلق چین ملتی بزرگ در عرصه فیلمسازی است و تاثیر آن بر سینمای چهار گوشه دنیا در نسل‌های مختلف احساس شده است. ما احترامی فراوان برای میراث سینمایی چین و فیلمسازان تحسین‌شده این کشور قائلیم.

امسال 212 فیلم از 43 کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه برای حضور در جوایز فرم پر کردند که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید. نامزدهای بخش‌های مختلف جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک دوشنبه آینده 12 اکتبر اعلام و جشن سومین دوره آن و اهدای جوایز به برگزیدگان روز 26 نوامبر در استرالیا برگزار می‌شود.

این جوایز با حمایت سی ان ان اینترنشنال، یونسکو و فدراسیون بین‌المللی اتحادیه تهیه‌کنندگان (فیاپف) اهدا می‌شود. برگزیدگان در رشته‌های فیلم بلند، انیمیشن، مستند، فیلم کودک، دستاورد کارگردانی، فیلمنامه، دستاورد فیلمبرداری، بازیگر زن و مرد جایزه می‌گیرند. فیاپف و یونسکو هم جداگانه از برگزیدگان خود تقدیر می‌کنند و جایزه ویژه هیئت داوران هم اهدا می‌شود.

هونگ جون کیم از کره جنوبی ریاست شورای انتخاب نامزدهای جوایز دوره سوم APSA را بر عهده دارد و محمد اطبایی از ایران، فیلیپ چی از سنگاپور، آن دمی گرو از استرالیا، راسل ادواردز از استرالیا، مایتیلی رائو از هند، یوکا ساکانو از ژاپن و زی فی از چین دیگر اعضای این هیئت هستند.

پارسال بروس برسفورد فیلمساز سرشناس استرالیایی ریاست هیئت داوران جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک را به عهده داشت که امسال فیلم سینمایی "آخرین رقصنده مائو" به کارگردانی او پس از تنها یک هفته نمایش در سینماهای استرالیا به فیلمی پرفروش تبدیل شد. فیلم داستان لی کونکسین کودک چینی بااستعداد را روایت می‌کند که به ستاره‌ای در باله آمریکا بدل می‌شود.

تهمینه میلانی امسال فیلم سینمایی "سوپراستار" را روی پرده سینماهای ایران داشت که پس از درخشش در جشنواره بیست و هفتم فیلم فجر در اکران عمومی هم به فروشی قابل قبول دست یافت. "سوپراستار" به تازگی در جشنواره منبر طلایی شرکت کرد و هفته آینده برای حضور در جشنواره میل ولی راهی آمریکا می‌شود.

مهر

  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  
پست های اخیر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نویسندگان