تبلیغات
زنان - زنان - مطالب هفته دوم مهر 1388
زنان همه مطالب از زنان و مخصوص آنهاست .
هر 24 ساعت در استان تهران 557 نفر متولد می‌شوند نویسنده : شهاب
برخی از والدین بدون در نظر گرفتن معنا و مفهوم، نام‌های خارجی و یا بسیار ناموزون برای فرزندان خود انتخاب می‌كنند كه هیچ سنخیتی با معیارهای ملی و اسلامی ندارند.

سیداحمد قشمی، مدیركل ثبت احوال استان تهران با اعلام این مطلب گفت: برخی از والدین پس از تولد فرزندان خود نام‌های خارجی انتخاب می‌كنند اما سازمان ثبت احوال به منظور حفظ ریشه‌های فرهنگی كشور، با اقدام آنها مخالفت كرده و انتخاب نام را مشروط به تأیید و صدور مجوز در كمیته
چهار نفره این سازمان می‌كند.

به گزارش جهان: وی افزود: انتخاب نام‌هایی همچون «هلی کیمیا، فاطمه هلینا» و غیره هیچ ارتباطی با اسامی با معنی و مفهوم ایرانی ملی و اسلامی ندارند.

به گفته وی، کمیته چهار نفره تأیید اسامی متشکل از دو استاد دانشگاه دارای دکترای ادبیات فارسی و ادبیات عرب و مدیرکل ثبت احوال استان و معاون سجلی این سازمان است.

قشمی اظهار داشت: اسامی غیر متعارف باید برای تأیید در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و به تأیید نهایی برسد.

قشمی با اشاره به این که هر ماه حدود 30 تا 40 پرونده انتخاب نام برای طرح در این کمیته مطرح می‌شود، اظهار داشت: به طور معمول در 70 درصد موارد، انتخاب اسم به تأیید کمیته می‌رسد و در
30 درصد نیز نام‌هایی از سوی کمیته به والدین پیشنهاد می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان تهران به والدین توصیه کرد: شرایط نامگذاری صحیح برای فرزندان را با مطالعه و دقت در آن، رعایت کنند و از استفاده از نام‌های بدون معنا و مفهوم و صرفاً رایج در فرهنگ بیگانه که ریشه‌ای در فرهنگ خودی ندارد، پرهیز کنند.

وی با بیان این که انتخاب نام صحیح برای فرزندان یکی از حقوق آنهاست كه برعهده والدین است، گفت: برخی از خانواده‌ها اقدام به ترکیب کردن اسامی ایرانی و خارجی به صورت ناموزون می‌کنند که این در آینده فرد را دچار مشکل هویتی خواهد ساخت.

به گفته قشمی، برخی افراد حتی معنای نامی که برای فرزند خود انتخاب می‌کنند را نمی‌دانند و پس از آشنایی با این معنا، متوجه اشتباه بودن این اقدام می‌شوند.

وی تأکید کرد: برای تسهیل در انتخاب اسم برای فرزندان کتاب فرهنگ نام در همه ادارات ثبت احوال کشور موجود است و علاوه بر این، اقوام ایرانی نیز می‌توانند اسامی و نام‌هایی را که در کتاب‌های مختلف مربوط به خود وجود دارد در صورت داشتن معنی، بدون هیچ محدودیتی برای فرزندان خود برگزینند. وی با اشاره به این که در شش ماهه امسال 103 هزار و 900 واقعه ولادت در استان تهران ثبت شده، گفت: از این تعداد 53 هزار و 388 مولود پسر و 50 هزار و 512 مولود دختر بوده که براین اساس در ازای هر 100 دختر در استان تهران 106 نوزاد پسر متولد شده است.

قشمی با اشاره به رشد 5/3 درصدی ولادت در استان نسبت به شش ماهه اول سال 87 افزود: در هر 24 ساعت در استان تهران 557 نفر متولد می‌شوند که در این راستا هر ساعت 23 تولد در استان داریم در حالی که هر شبانه روز 157 نفر یا به عبارتی هر ساعت 5/6 نفر در استان تهران فوت می‌کنند.
نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
7 فوتبالیست پولدار ایرانی چه كسانی هستند؟ نویسنده : شهاب
وطن امروز در گزارشی ویژه به بررسی پولدارترین فوتبالیست های ایران پرداخته است. 

در این گزارش با بیان اینكه تا پیش از این گفته می شد علی دایی مایه دار ترین فوتبالیست ایرانی است آمده: البته دیگر نمی‌شود دایی را جزو بازیكنان محسوب كرد.
 او مربی شده و حالا روی نیمكت تیم‌ملی می‌نشیند. با این همه، نمی‌شود از دایی چشم‌پوشی كرد.
به نوشته این روزنامه یكی از بازیكنان تیم ملی كه نمی‌خواهد نامش فاش شود، با خنده می‌گوید: «ای كاش پول دایی فقط از پارو بالا می‌رفت!» با اینكه زمین و زمان می‌دانند كه دایی ثروتمند‌ترین فوتبالی است، اما او بارها منكر این موضوع شده.
اما دایی یكبار در پاسخ به این سوال گفت: «بچه‌هایی هستند كه خیلی بیشتر از من دارند. ببینید من خدا رو شكر می كنم اندازه خودم شاید هم بیشتر از اندازه خودم دارم. اما این متعلق به یك مجموعه است. من با خانواده‌ام زندگی می‌كنم و هیچ موقع همه چیز را برای خودم نخواسته‌ام. الان هم همین‌طور است من عاشق خانواده‌ام هستم و همیشه دوست دارم پیش آنها زندگی كنم و اینكه من پولدارترین فوتبالیست باشم، نه؟! اصلاً!» خب، هنوز كشف نشده بازیكنانی كه منظور دایی با آنهاست، چه كسانی هستند.
آن بازیكن ملی‌پوش خیلی راحت به این سوال جواب می‌دهد: 

«مهدی مهدوی‌كیا»‌هر كسی نداند خبرنگاران خیلی خوب می‌دانند كه مهدوی‌كیا یكی از مایه‌دارترین فوتبالیست‌های ایرانی است. با پولی كه او از باشگاه‌ هامبورگ گرفت، نه تنها بار خودش را بست، بلكه نوه نتیجه‌اش هم بیمه شدند!
مهدی بابت هر فصل از این تیم 2 میلیون و 200 هزار یورو می‌گرفت كه در نوع خود یك ركورد محسوب می‌شد، چون مهدی در آن روزها توانست ركورد درآمد در هامبورگ را بزند. مهدی سه فصل این رقم را از هامبورگ دریافت كرد. حالا هم كه به آینتراخت رفته، سالی یك میلیون و پانصد هزار یورو می‌گیرد كه او را قاطی 4 بازیكن گران تاریخ باشگاه كرده.

وحید هاشمیان
كلاً آن دسته از بازیكنانی كه در بوندس‌لیگا زیاد بازی كرده‌اند، در پول دست و پا می‌زنند. همین وحید هاشمیان كه این روزها بازیكن بوخوم است، هر فصل مبلغ سنگینی را دریافت می‌كند. او در هانوفر سالانه نزدیك به یك میلیون و پانصد هزار یورو دریافت می‌كرد كه این رقم‌ها را خودتان به ریال حساب كنید تا ببینید چند میلیارد می‌شود! بازیكن مایه‌دار در فوتبال ایران زیاد است. 

علی كریمی
علی كریمی هم از آن دسته بازیكنانی است كه بدجور درآمدش بالاست. او در چند سال اخیر به اندازه عمر چند صد بشر، پول به جیب زده. زمانی كه در الاهلی بازی می‌كرد برای دوبار قراردادش را با این تیم اماراتی تمدید كرد كه برای دو بار قراردادش را با این تیم اماراتی تمدید كرد كه برای هر فصل نزدیك به 2 میلیارد تومان دریافت می‌كرد. بعد راهی آلمان و بایرن شد، برای هر فصل بازی یك میلیون و پانصد هزار یورو گرفت تا بر اندوخته‌های خودش بیفزاید. تازه بعد از جدایی از بایرن بود كه علی، ثروت خود را افزایش داد. برای سه فصل بازی در قطر، 5 میلیارد دریافت كرد، آن هم به طور كامل. ولی در مجموع 2 فصل در این كشور بازی كرد. باشگاه پرسپولیس هم برای اینكه او را به خدمت بگیرد 300 میلیون به باشگاه السیلیه داد.
می‌گویند كریمی در پرسپولیس پولی نمی‌گیرد و تنها ماهانه یك رقم ناچیزی در حد چند میلیون از باشگاه دریافت می‌كند.
ابوالفضل جلالی مدیر برنامه‌های علی كریمی می‌گوید: «راستش علی 2 سالی است كه فقط با انگیزه مالی فوتبال بازی می‌كند...» 

فرهاد مجیدی
در اینكه خیلی‌ها می‌دانند ستاره‌های ذكر شده چقدر مایه‌دار هستند، شكی نیست. مردم عادی خیلی خوب از این ماجرا بااطلاعند ولی هستند بازیكنانی كه پشت ابر پنهان مانده‌اند.
یكی از افراد فوتبالی می‌گوید: «من فكر می‌كنم نباید فرهاد مجیدی را از قلم انداخت!» این مهاجم استقلال كه 8 سالی در امارات بازی كرد اینقدر پول درآورد كه حالا بتوان به جرأت گفت جزو سه نفر اول مایه‌دارها باشد.
می‌گویند او از شیخ دوبی اینقدر پاداش گرفت و در كنارش مغازه و خانه خرید كه حالا ماهانه میلیاردها پول به حسابش واریز می‌شود.
مجیدی البته این قضیه را خیلی بروز نمی‌دهد و در تهران با ماشین‌های 60،70 میلیونی می‌چرخد. یكی از دوستان نزدیك فرهاد می‌گوید: «او اگر همین‌طور ادامه بدهد بعید نیست دایی و مهدوی‌كیا را بگیرد.»‌ 

كریم باقری
در رده‌های بعدی پولدارها نام‌هایی مانند كریم باقری، جواد نكونام،‌ ایمان مبعلی،‌ جواد كاظمیان و... دیده می‌شود. كریم از آن دسته ثروتمندهای ندار است و احتمالاً زندگی را با جمله معروف «بهتر است ثروتمند زندگی كنیم تا اینكه ثروتمند بمیریم» سپری می‌كند. او چیزی از مایه‌دار بودنش بروز نمی‌دهد و تا همین چند وقت پیش هم با 206 در تهران چرخ می‌زد. او كلاً خیلی كم خرید می‌كن و با همه بازیكنان فرق دارد. 


جواد نكونام
در مورد جواد نكونام باید گفت كه رفته رفته دارد برای دایی و دار و دسته‌اش، یك خطر محسوب می‌شود. او كه سه ساله با اوساسونا بست، برای فصل اول نزدیك به دو میلیون یورو دریافت كرد اما از این فصل، پولی به مراتب بیشتر می‌گیرد.
سایت ترانسفر ماركت كه در جهان سایتی شناخته شده است و قیمت بازیكنان را تخمین می‌زند، در جدیدترین آمار خود اعلام كرد حالا نكونام نزدیك به 7 میلیون یورو قیمت دارد كه در تاریخ فوتبال ایران، برای یك بازیكن بی‌سابقه است. نكونام از زمانی كه ایران را ترك كرد قدم در راه ثروتمند شدن گذاشت.
از دو باشگان اماراتی الوحده و الشارجه نزدیك به یك میلیارد و چهارصد میلیون دریافت كرد كه به گفته دوستان نزدیكش بیشتر این پول را خرج تجملات كرد! قبل از آن هم او جزو گران‌ترین بازیكنان لیگ برتر بود كه از باشگاه پاس برای هر فصل 300 میلیون می‌گرفت. ولی حالا پولی كه جواد در اسپانیا می‌گیرد چندین برابر این رقم است. 

مسعود شجاعی
حتی مسعود شجاعی هم در اسپانیا میخ مایه‌دار شدن را كوبیده.
به تأیید سایت رسمی باشگاه اوساسونا او برای هر فصل 2 میلیون یورو از این باشگاه می‌گیرد كه برای بازیكنی در حد او یك رقم كلان است. مسعود قبل از این، بیشترین پول دریافتی را از اماراتی‌ها گرفته بود كه به گفته خودش نزدیك به یك میلیارد تومان بود.
برای پول درآوردن امارات هم بدجایی نیست. حتی علی دایی كه روزی برایش افت داشت در آسیا بازی كند، دو فصل به الشباب امارات قرار داد بست و 2 میلیارد به جیب زد.
ایمان مبعلی، جواد كاظمیان و علی سامره از آن دست بازیكنانی هستند كه خیلی راحت به این قضیه پی برده‌اند و الان چند سالی می‌شود كه در امارات بازی می‌كنند. ایمان در حال حاضر گران‌ترین بازیكن ایرانی لیگ امارات است و نزدیك به یك میلیارد و پانصد میلیون از باشگاه الوصل گرفته.
او در سه سال اخیر رقم درآمد سالانه خود را به بالای یك میلیارد افزایش داده و اگر همین‌طور ادامه دهد، درآینده یكی از مایه‌دارترین بازیكنان ایران می‌شود.
جواد كاظمیان دوست نزدیكی ایمان هم از فصل گذشته رقم دریافتی را به یك میلیارد رسانده و هر فصل قیمت خود را بالاتر می‌بردو اینها تنها بازیكنان ثروتمند ایران نیستند.
در لیگ برتر هم هستند كسانی كه جزو مایه‌دارها محسوب می‌شوند، مثل نیكبخت واحدی. ولی رقمی كه او و سایر بازیكنان گران‌قیمت لیگ برای یك فصل می‌گیرند خیلی كمتر از لژیونرهاست.
نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
مسابقه بلندترین جیغ جهان در تایلند نویسنده : شهاب


دور دنیا- همشهری‌آنلاین:
مسابقه بلندترین جیغ جهان در تایلند برگزار شد

به گزارش واحد مرکزی خبر، گروهی از سراسر جهان در جزیره پاتایای تایلند گردهم آمدند تا مسابقه بلندترین جیغ جهان را برگزار و نام خود را در کتاب حد نصاب جهان موسوم به گینس ثبت کنند. یازده نفر از میان یکهزار و پانصد داوطلب شرکت کننده، به دور نهایی این مسابقات راه یافتند.

در نهایت یک مرد روسی به نام سرگئی ساویلیوف (Sergey Savelyev ) توانست با کشیدن جیغی با بلندی یکصدو شانزده ممیز هشت دهم دسیبل در رده نخست این مسابقات قرار بگیرد که این رقم بسیار کمتر از رکورد یکصد و بیست و نه دسیبلی بود که جیل دراک انگلیسی در مسابقات سال دو هزار از خود بجا گذاشته بود.

به فرد برنده هشتصد و بیست و دو دلار جایزه اعطا شد. قهرمان روسی این مسابقات وعده داد در مسابقات آینده حد نصاب جهان را بشکند.

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
پیرزنی با نیم قرن تجربه دزدی نویسنده : شهاب


دور دنیا- همشهری آنلاین:
پلیس ایالت ایلینویز شصتیمن بار پیرزن 86 ساله ای را که بیش از نیم قرن است از مغازه ها دزدی می‌کند، دستگیر کرد.

واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه اینترنتی روسی اوترا، این بار اللا اورکو قصد داشت یک کرم ضد چروک، چند قوطی کنسرو ماهی آزاد، چند بسته باتری،‌ چند کرم صورت و چند بسته قهوه به ارزش 250 دلار از یک فروشگاه سرقت کند.

زمانی که اللا این کالاها را در لباس زیر خود جاسازی کرده و با ظاهری کاملا عادی قصد خروج از مغازه را داشت، یکی از مشتریان متوجه وی شد.

خانم اورکو پس از دستگیری با داشتن حق ازادی به شرط پرداخت وثیقه ده هزار دلاری به زندان فرستاده شد. علاوه بر این قاضی دادگاه پیشنهاد کرده این پیرزن سارق در صورت ازادی با کمک ابزار الکترونیکی به طور دائمی تحت نظر گرفته شود.

به گفته پلیس اللا اورکو سرقت از فروشگاه‌ها را از سال هزارو نهصد و پنجاه و شش آغاز کرده و نخستین بار درهمان سال به خاطر یک دزدی کوچک و سپس درسال پنجاه و هشت به خاطر یک دزدی بزرگ دستگیر شده است.

پلیس معتقد است وی به این ترتیب برای خود حرفه‌ای دست و پا کرده است.

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
بلندترین لباس عروسی دنیا نویسنده : شهاب


دور دنیا- همشهری آنلاین:
یک عروس چینی با پوشیدن لباس عروسی به طول 2162 متر به دنبال ثبت نام خود در کتاب رکوردهای جهانی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در مهمانی عروسی که بیش از 200 مهمان در آن حضور داشتند، سه ساعت طول کشید تا دنباله بیش از 2 کیلومتری لباس عروس، لین رونگ، یک معلم 25 ساله، باز شود و 9999 گل‌سرخ ابریشمی روی آن نصب شود.

گروم ژائو پنگ، داماد، یک کارگر راه‌آهن 28 ساله گفت که قصدش این بوده که رکورد جهانی فعلی 1579 متری را پشت سر بگذارد.

ژائو گفت که تقاضایی برای ثبت این رکورد جدید در کتاب رکوردهای جهانی گینس فرستاده است.

 البته این داماد چینی برای تحقق این آرزو حدود 6000 دلار هم خرج کرده است

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
نوزدهمین فرزند یک زن آمریکایی در راه است نویسنده : شهاب
 

دور دنیا- همشهری آنلاین:
یک زن آمریکایی که هم اکنون مادر 18 فرزند است به زودی تولد نوزدهمین نوزاد خود را جشن خواهد گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، این زن آمریکایی که میشل داگار (Michelle Duggar) نام دارد ساکن ایالت ارکانزاس آمریکاست.

او در سن 42 سالگی مادر 18 کودک قد و نیم قد است و هم اکنون نوزدهمین فرزند خود را باردار است.

این زن در حال حاضر گرفتار حضور در برنامه زنده تلویزیونی با نام "هجده بچه و شمارش آنها" که زندگی این خانواده پر جمعیت را نمایش می‌دهد شده و ظاهراً نام این برنامه قرار است به نوزده بچه تغییر پیدا کند.

بزرگترین فرزند میشل داگای پسری 21 ساله است که خود نیز به زودی پدر می‌شود.

 
نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ماجرای دارایی 280 هزار یورویی یك زن نویسنده : شهاب


رفتارها- همشهری آنلاین:
یك بانوی فرانسوی كه در سن 86 سالگی از دنیا رفت، كل دارایی خود را به 200 شخصی كه در اثر اتفاقی محبت‌آمیز با آنها آشنا شده بود، واگذار كرد

و جالب آنكه برخی از آنها را فقط از دور دیده بوده است.

فوكوس آنلاین گزارش داد، این زن فرانسوی در مجموع 280 هزار یورو را برای افراد مختلفی همچون داروخانه‌چی‌ها، فروشندگان سوپرماركت‌ها، رانندگان اتوبوس، قصاب‌ها و پرستاران به ارث گذاشت.

ژانن وی. (.Jeannine V) سال‌ها بود كه به طور مرتب اسامی كسانی را كه او را به خاطر رفتار محبت‌آمیزشان به فكر فرو می‌بردند، به خاطر می‌سپرد.

فرانسیس بكو (Francis Bécu)وكیل او به شبكه خبری فرانس-اینفو گفت: "او می‌خواست هر تعداد آدم كه ممكن باشد را خوشحال كند."

هر یك از ورثه حدود 1200 یورو دریافت می‌كنند و با وجودی كه یك سال و نیم از مرگ این زن می‌گذرد، هنوز همه ورثه او پیدا نشده‌اند.

بكو گفت: "این یك كار دقیقا كارآگاهی است."

 پرونده میراث این زن در حال حاضر نیم متر ضخامت دارد. تعدادی از وراث به سختی یادشان می‌آید كه با این بانوی سالخورده ملاقات داشته‌اند.

آنیتا، فروشنده قصابی كه ژانن را 24 سال پیش برای آخرین بار ملاقات كرده بود، گفت: "او مشتری ما بود، ما همیشه به خوبی همدیگر را درك می‌كردیم، اما هرگز انتظار چنین چیزی را نداشتم."

بخش بزرگی از میراث وی به خط اتوبوسرانی دیپه رسید. حدود 50 تن از كاركنان این خط، از راننده گرفته تا مكانیك از او ارث برده‌اند.

دنیس لوكومته، یك راننده اتوبوس گفت: "او به سختی می‌توانست راه برود و برایش سخت بود كه سوار اتوبوس شود، اما خوش برخورد بود. او قلب بزرگی داشت. او همیشه می‌گفت روزی درباره او خواهم شنید، اما انتظار چنین چیزی را نداشتم."

این بانوی سالخورده در دیپه در شمال فرانسه در یك آسایشگاه با تلویزیون سیاه و سفید زندگی می‌كرد. او خواهر و برادری نداشت، هیچگاه ازدواج نكرد و هیچ فرزندی نداشت. تعداد كسانی كه در مراسم دفن او شركت كردند، به تعداد انگشتان دو دست هم نمی‌رسید.

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
قبل از سوار شدن به هواپیما، دستشویی بروید نویسنده : شهاب

قبل از سوار شدن به هواپیما، دستشویی بروید


یک شرکت هواپیمایی ژاپنی سیاست جدیدی برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه‌ای در پیش گرفته است. این شرکت از مسافران خواسته قبل از سوار شدن به هواپیما به دستشویی بروند و ادرار کنند.

شرکت هواپیمایی نیپون ایرویز ژاپن در این خصوص اعلام کرد: رفع حاجت به کاهش وزن مسافران و بار هواپیما کمک می‌کند و این به معنای کاهش مصرف سوخت است.

شبکه خبری ان اچ کی ژاپن نیز در این باره نوشت: شرکت هواپیمایی این سیاست عجیب و غریب را از اول اکتبر جاری به اجرا درآورده و این سیاست در 42 پروازی که از سوی این شرکت در اکتبر جاری انجام خواهد شد، به اجرا درخواهد آمد. چنانچه در پیش گرفتن این سیاست نتیجه خوبی داشته باشد و توجه مسافران را به مسائل بهداشتی افزایش دهد، شرکت هواپیمایی این تجربه منحصر به فرد را در دراز مدت اجرا خواهد کرد، به گونه‌ای که کارمندان این شرکت درسالن انتظار، قبل از سوار شدن به هواپیما می‌ایستند و به مسافران گوشزد می‌کنند که قبل از آغاز سفر، برای کاهش وزن به دستشویی بروند.

 به نظر می‌رسد شرکت هواپیمایی ژاپنی میانگین کربن حاصل از مصرف سوخت را در این مدت 5 تن کاهش داده است.

سی ان ان/6 اکتبر

شاد باشید تا عمر طولانی‌تری داشته باشید نویسنده : شهاب

شاد باشید تا عمر طولانی‌تری داشته باشید


دانشمندان طی بررسی‌های خود متوجه شدند شاد بودن می‌تواند اثرات دارویی زیادی روی بدن داشته باشد و می‌تواند با تغییراتی که در فیزیولوژی بدن به وجود می‌آورد شدت بیماری‌های خاصی مانند دیابت و بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

اد دینر استاد روانشناسی دانشگاه ایلیون در این باره گفت: افرادی که شادتر هستند زودتر بهبود پیدا می‌کنند، سیستم ایمنی قوی‌تر و عمر طولانی‌تری دارند.

سارا پرسمن استادیار دپارتمان روانشناسی دانشگاه کانساس در این باره گفت: ما در تحقیقات خود متوجه شدیم افرادی که شادتر هستند و روحیه مثبت‌تری دارند کم‌تر از دیگر افرادی که در برابر ویروس سرماخوردگی قرار می‌گیرند بیمار می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد جراحت افراد شادتر با سرعت بیش‌تری بهبود پیدا می‌کند.

افراد شادتر نسبت به داروها واکنش بهتری نشان داده و سریع‌تر به درمان‌ها پاسخ می‌دهند. در پزشکی نمونه‌های بسیاری وجود دارد که زمانی که پزشکان از درمان فردی ناامید شده بودند، خود فرد با داشتن روحیه‌ای قوی و شاد توانسته است بر بیماری خود غلبه کرده و بهبود پیدا کند.

هیلاری تیمدل استادیار دانشگاه پیتسبورگ در تحقیقی که روی بیش از 100 هزار زن انجام داد متوجه شد زنانی که روحیه خوش‌بین‌تری دارند نسبت به دیگران 90 درصد کم‌تر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند و 14 درصد کم‌تر به دلیل مرگ زودرس می‌میرند.

دکتر تیندل در این باره گفت: شاد بودن نه تنها کیفیت زندگی را افزایش می‌دهد بلکه بیماری‌های قلبی و مرگ را هم به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

این یافته‌ها، تحقیقات اخیر دانشمندان دانشگاه College London را که نشان می‌داد شادی می‌تواند میزان ترشح هورمون کورتیزول را کاهش دهد تأیید می‌کند. این هورمون می‌تواند استرس و نگرانی را در بدن افزایش دهد. این هورمون همچنین می‌تواند باعث بروز دیابت در بدن شده و تولید مواد شیمیایی خاصی را در بدن افزایش دهد که در نهایت می‌تواند منجر به بیماری‌های قلبی شود.

دانشمندان طی این تحقیقات متوجه شدند برای داشتن جهانی سالم‌تر باید شادتر زندگی کرد و روحیه مثبت‌تری داشت.

پروفسور هوپرت از دانشگاه کمبریج در این باره گفت: تحقیقات ما طی 10 سال گذشته نشان می‌دهد برای داشتن سلامت جسمانی ما باید تمرکز بیش‌تری روی سلامت روانی انسان‌ها داشته باشیم. این بررسی‌ها نشان می‌دهد شادی باعث می‌شود سطح هورمون استرس به طور قابل توجهی در بدن پایین بیاید و عملکرد سیستم ایمنی بهبود پیدا کند. داشتن تفکر مثبت همچنین فشار وارده به سیستم قلبی را کاهش می‌دهد و به این ترتیب فرد کم‌تر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شود.

پروفسور هوپرت در مورد تأثیر سلامت روانی در زندگی انسان‌ها گفت: مطالعات پی‌درپی نشان می‌دهد افراد شادتر زندگی بهتری دارند، آنها بهتر غذا می‌خورند، بیش‌تر ورزش می‌کنند و تحرک بدنی بالاتری دارند، ارتباطات اجتماعی آنها با دوستان و آشنایانشان بهتر است و کم‌تر به چاقی، کلسترول بالا و مانند آن دچار می‌شوند.

او در ادامه گفت: خبر خوب برای انسان‌های بدبین و نا‌خشنود از زندگی این است که شادی قابل یادگیری است. در حال حاضر تکنیک‌های بسیار مؤثری در سطح جهان وجود دارد که می‌تواند تفکر مثبت و زندگی شاد را به انسان‌ها آموزش دهد. برای مثال پزشکان برنامه‌ای به نام کاهش استرس بر اساس تفکر یا MBSR را طراحی کرده‌اند که تاکنون روی هزاران بیماری در سراسر جهان آزمایش شده و توانسته است تغییرات شگفت‌انگیزی روی طرز تفکر و شیوه زندگی انسان‌ها بگذارد.

می‌توان این برنامه‌ها را در مدارس، محل‌کار و هر اجتماع دیگری به انسان‌ها آموزش داد تا میزان رضایت عمومی را از زندگی بهبود بخشیده و به این ترتیب جامعه شادتری داشته باشیم.

پروفسور نیکولاس کریستاکیس استاد پزشکی دانشگاه هاروارد که به تازگی کتابی در مورد ارتباطات اجتماعی و تأثیر آن روی زندگی انسان‌ها نوشته است در این باره گفت: شادی را می‌توان مانند یک بیماری ویروسی در سطح جامعه منتشر کرد، به عبارت دیگر هر فرد می‌تواند شادی را به دوستان و نزدیکان خود منتقل کند. بررسی‌های ما نشان می‌دهد هم شادی و هم غم و اندوه می‌تواند بین افراد جامعه منتشر شود و رابطه بین دوستان تأثیر بسیار زیادی روی روحیه یک جمع دارد.

تلگراف، 5 اکتبر

آموزش آشپزی به افراد خسیس نویسنده : شهاب

آموزش آشپزی به افراد خسیس


یک کارشناس آشپزی و اقتصاد در آلمان، دوره‌های آموزش آشپزی برای افراد خسیس و کسانی که تمایل به پس‌انداز اموالشان دارند، با شعار «زندگی طولانی با پس‌انداز» برگزار می‌کند.

هلگا اسمیت معتقد است: این دوره‌های آموزشی باید در تعدادی مدرسه آموزش داده شود، چون شاگرد فقط 3 یورو و 50 سنت می‌پردازد تا نحوه درست کردن تعدادی غذا را یاد بگیرد و پس از تهیه غذا طعم آن را بچشد. اگرچه این دوره‌های آموزشی کوتاه است، اما شاگردان می‌توانند غذای کاملی را که در 6 ظرف ریخته شده، بخورند.

 هلگا در ادامه گفت: عقیده من دستبابی به بالاترین امتیاز ممکن، با کمترین امکانات است. او در زندگی شخصی خود نیز همین روند را در پیش گرفته است.

 جالب است افرادی که سابقاً این دوره آموزشی را گذرانده‌اند، در 9 دوره آموزشی که مشابه همین کلاس بود، شرکت کردند. البته اغلب آنها زن بودند.

 بعد از طبخ مواد غذایی، غذا در سر سفره گذاشته می‌شود تا افراد از آن بخورند و با چشم خود ببینند که غذای باکیفیتی تهیه شده است. شاگردان پس از اینکه سیر شدند باقیمانده مواد غذایی را داخل ظرف‌هایی که همراه‌شان دارند، ریخته و با خود به خانه می‌برند.

القبس/6 اکتبر

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
نیم میلیون تصادف به دلیل"آرایش کردن" نویسنده : شهاب
جهان: روزنامه "دیلی میل" چاپ انگلیس طی گزارشی فاش کرد که سالانه بیش از پانصد هزار تصادف در این کشور رخ می دهد که علتش آرایش دختران و زنان در حین رانندگی است.
این روزنامه انگلیسی در ادامه گزارش خود می افزاید: زنان و دخترانی که در زمان رانندگی به آرایش کردن مشغول می شوند، به دلیل خارج شدن خودرو از کنترل آنها، موجب تصادف و ایجاد حوادثی مرگبار می شوند.

"دیلی میل" همچنین می نویسد: از هر پنج زن انگلیسی که رانندگی می کنند، یک نفر در حال رانندگی آرایش می کند. 3 درصد از این زنان اعتراف کرده اند که هنگام رانندگی آرایش کرده و موجب تصادف شده اند. بیشتر این زنان و دختران بین 17 تا 21 سال هستند.

اداره مبارزه با حوادث جاده ها در انگلیس ضمن تأیید این خبر، نسبت به آرایش کردن این زنان و دختران در حین رانندگی به شدت هشدار داده و خواستار برخورد شدید و جدی با آنان شده است.
اصلی ترین مقصد عروسهای ایرانی نویسنده : شهاب
اصلی ترین مقصد عروسهای ایرانی که به عقد مردان مهاجر در خارج در می آیند به ترتیب کشورهای آمریکا و کانادا و پس از آن انگلستان، آلمان، سوئد و ایتالیا است.
در تحقیقی که از سوی گروه آسیب شناسی اجتماعی مقطع فوق دکتری (MPH) دانشگاه شهید بهشتی انجام گرفته است مشخص شد مردان ایرانی مهاجر ساکن در این کشورها بیشترین تمایل را برای انتخاب زن از میان دختران ساکن در ایران دارند.
همزمان با افزایش تعداد ایرانیان مقیم خارج از کشور و تمایل برخی جوانان ایرانی به زندگی در کشورهای خارجی ازدواج از راه دور یا ازدواج غیابی در ایران مرسوم شده است.

بسیاری از مردان ایرانی که سالهاست ایران را ترک کرده اند به دلایل مختلف مایلند از میان دختران ساکن ایران همسر انتخاب کنند، دختران زیادی هم بدون دیدن و شناختن دامادهای مقیم کشورهای خارجی تنها با دیدن عکس آنها با این ازدواج موافقت می کنند.

در این گونه ازدواجها داماد به دلیل حضور در خارج از کشور در مراسم خواستگاری و ازدواج حاضر نمی شود به همین دلیل از طریق تلفن و چند قطعه عکس و فیلم با دختر مورد نظر آشنا شده و هنگام عقد در کنار عروس عکس او را سر سفره می گذارند.

بر اساس نتایج بخشی دیگر از این پژوهش دانشگاهی اغلب دخترانی که به این شکل ازدواج می کنند و بعد از مراسم عقد ایران را به قصد پیوستن به شوهر ندیده خود به سمت غرب ترک می کنند به ترتیب از شهرهای تهران، شیراز، استان گیلان و اصفهان هستند

البته توجه به این نکته نیز ضروری است که ترتیب کشورهایی که در این تحقیق به عنوان مقصد عروسهای پستی ایران عنوان شده نسبت مستقیمی با میزان جمعیت ایرانیان حاضر در این کشورها دارد. بر اساس آمارهای غیر رسمی موجود چهار تا پنج میلیون ایرانی مهاجر مقیم بیش از 32 کشور خارجی هستند که آمریکا با یک میلیون مهاجر بیشترین میزان ایرانیان مهاجر را در خود جای داده است. در همین حال نیز بر اساس نتایج بخشی دیگر از این پژوهش دانشگاهی اغلب دخترانی که به این شکل ازدواج می کنند و بعد از مراسم عقد ایران را به قصد پیوستن به شوهر ندیده خود به سمت غرب ترک می کنند به ترتیب از شهرهای تهران، شیراز، استان گیلان و اصفهان هستند.

این در حالی است که این گونه ازدواجها در اغلب مواقع با سرانجام خوبی همراه نمی شوند به شکلی که از 1920 مورد ازدواجی که در 15 ماه گذشته به این روش انجام گرفته 1709 مورد به طلاق منجرشده است.

برخی کارشناسان معتقدند عمده‌ ترین عوامل تن دادن به‌ این گونه‌ ازدواجها از سوی این دختران رویای رسیدن به‌ یک زندگی مرفه‌ و زندگی در غرب است و آنها عمومأ زنانی هستند که‌ تصوری غیر واقعی از جامعه‌ غرب دارند و رؤیای دنیایی جدید را در سر می پرورانند.

ازدواجهای پستی البته تنها مختص به ایرانیان مهاجر ساکن در کشورهای خارجی نیست و در شکل های مختلف صورت می گیرد، به گونه ای که مردان مهاجر سایر کشورها که در اروپا ساکن هستند نیز تمایل به انجام این نوع ازدواج دارند

ازدواجهای پستی البته تنها مختص به ایرانیان مهاجر ساکن در کشورهای خارجی نیست و در شکل های مختلف صورت می گیرد، به گونه ای که مردان مهاجر سایر کشورها که در اروپا ساکن هستند نیز تمایل به انجام این نوع ازدواج دارند. آمار نشان می دهد که‌ علاوه بر مهاجران ایرانی بیشترین کسانی که خواهان این گونه ازدواجها هستند ،‌ مهاجرینی از کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه‌، پاکستان، تایلند و ویتنام می باشند.علاوه بر این برخی از مردان اروپایی نیز به‌ علت تغییر دیدگاهشان نسبت به عشق و ازدواج در کشورهای مطبوع خود و یأس و سرخوردگی در روابط به جستجوی عروس از کشورهای فقیرتر جهان اقدام می کنند.

به گفته یگوین جونز استاد جامعه‌شناسی در مؤسسه ی پژوهش آسیایی دانشگاه ملی سنگاپور، مردان اروپایی وقتی به کشورهای فقیرتر سفر می‌کنند از قدرت چانه‌ زنی بیشتری برخوردارند. برخی از این مردان همسرانی را می‌جویند که در کشورهای خود پیدا نمی‌کنند زنانی که لباس‌هایشان را بشویند، زنانی مطیع.

اکثر این عروسهای خارجی بیش از آن خجالتی و هراسیده هستند که در صورت خشونت خانگی به پلیس مراجعه‌ و تقاضای کمک کنند.

این مسئله موجب شده است این مردان با به عقد درآوردن زنانی از کشورهای فقیر زمینه سواستفاده و بهره کشی از آنها را برای خود فراهم کنند.
گفت‌وگو با شبنم قلی‌خانی ؛ از پیتزای سنگی تا دیزی پپرونی نویسنده : شهاب
 
گفت‌وگوی با شبنم قلی‌خانی - بازیگر سینما و تلویزیون و عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی - قرار بود درباره تقابل سنت و مدرنیسم باشد اما تقریبا در پایان آن بود که به این نتیجه رسیدیم که تبدیل شده به دفاع از سنت البته در کنار مدرنیسم. یک صلح دوست داشتنی.

او درباره اینکه آبگوشت را بیشتر دوست دارد یا پیتزا میگوید: فکر می‌کنم آبگوشت غذایی است که آدم دوست دارد بیشتر ظهرها بخورد و پیتزا شاید برای شب بهتر باشد هرچند که پیتزا هم خودش بخاطر پنیری که دارد غذای سنگینی است. در نهایت اگر خیلی گرسنه‌ام باشد و شب و دیر وقت هم نباشد آبگوشت را به پیتزا ترجیح می‌دهم.

قلی خانی می گوید: من تنها غذاهایی که بلد هستم درست کنم فقط غذاهای سنتی خودمان است. شاید چون از بچگی می دیدم مادرم چطور آنها را درست می‌کند. مثلا من تا حالا پیتزا درست نکرده‌ام اما خورش قیمه درست کرده‌ام. عدس پلو، لوبیا پلو، زرشک پلو و... را درست کرده‌ام ولی غذاهای چینی و تایلندی که تازگی‌ها مد شده را خیلی بلد نیستم مگر اینکه از روی کتاب آشپزی بخواهم درست کنم. در نهایت ترجیح من بیشتر غذاهای سنتی است.

او درباره سنت و مدرنیسم معتقد است: سنت و مدرنسیم فقط توی غذا خلاصه نمی‌شود. این در همه چیز هست. از طرز لباس پوشیدن‌مان بگیر تا طرز فکر کردن و چیدمان خانه‌مان و ... الان در شیوه زندگی خیلی‌ها این ماجرا نفوذ پیدا کرده. یعنی همه‌مان خیلی می خواهیم مدرن باشیم یا فکر می‌کنیم که مدرن هستیم در صورتیکه به نظر من پایه تفکر ما ایرانی‌ها اصلا سنتی است. با اینکه نسل ما الان جوان است و خیلی از ما تحصیلات دانشگاهی دارد و به سفرهای خارجی رفته‌اند اما باز هم در اعماق وجود خیلی‌هامان عملکردهای سنتی وجود دارد و هر کار کنیم نمی توانیم این بخش را نادیده بگیریم.

فکر می‌کنم تا چند نسل بعد از ما هم همین طور باشند و درعین رفتار مدرن در ته وجود همه‌شان رگه‌هایی از سنت وجود داشته باشد. البته اگر آدم از چیزهای مدرنی هم در زندگی‌اش استفاده کند یا رفتارهایی هم در این زمینه داشته باشد هم بد نیست اما در نهایت آن نگاهی که گفتم در بیشتر ما وجود دارد. مثلا فکر می‌کنم این ساده اندیشی و ساده بودن که در زندگی مدرن وجود دارد اصلا چیز بدی نیست. این گریز از تجملات و تجمل‌گرایی که اتفاقا ریشه در رفتار سنتی ما دارد. اصلا انگار این تجملات بخشی از فرهنگ ما بوده.

او در زندگی شخصی بیشتر سنتی است تا مدرن. می‌گوید: شاید بشود گفت 60 درصد سنتی و 40 درصد مدرن هستم. به هر حال وقتی من یک زن بازیگر هستم دارم 40 درصد مدرن زندگی می‌کنم که اجازه کار در فضای سینما را دارم. در فضایی که نه زمان آن معلوم است و نه مکانش. اصولا خودم فضای زندگی سنتی را بیشتر دوست دارم.

او معتقداست : آن طرف قشنگ و خوشمزه سنت را در سینما هیچ کس جز مرحوم علی حاتمی نتوانسته به ما نشان بدهد. آن دیالوگ نویسی، انتخاب موضوعات و حتی آکسسوار، همه اینها باعث شدند که تا امروز علی حاتمی یگانه سینمای ما در این بخش باشند. در سینمای دنیا هم همین طور است. فیلمسازان بزرگی هستند که سراغ سنت‌های‌شان رفته‌اند آنها را جاودانه کرده‌اند. مثل کوروساوا و...
زن جوان 1500 شاخه رز زرد مهریه خود را بخشید‌ نویسنده : شهاب

زن جوانی با حضور در مجتمع قضایی خانواده مهریه خود را كه 1500 شاخه رز زرد بود، در مقابل صدور حكم طلاق بخشید.

به گزارش فارس، این زن كه به همراه همسرش به مجتمع قضایی خانواده آمده بود، در مقابل صدور حكم طلاق مهریه خود را كه 1500 شاخه گل رز زرد بود، بخشید.

این زن جوان كه 24 ساله و فارغ‌التحصیل رشته كامپیوتر بود، به قاضی عموزادی رئیس شعبه 268 گفت: حدود 3 سال قبل با همسرم آشنا شدم و بعد از مدتی كه با هم دوست بودیم، او به خواستگاری من آمد و خانواده من هم با این ازدواج موافقت كردند.

وی افزود: بعد از مدتی به عقد هم درآمدیم و بهترین دوران زندگی من هم در همان مدت بود و ما زندگی خوبی را در كنار هم می‌گذراندیم ولی تقریباً از اواخر دوران عقد رفتار همسرم تغییر كرد.

زن جوان گفت: او به شدت رفیق‌باز شده بود و دیگر هیچ توجهی به من نمی‌كرد و بیش‌تر اوقات خود را به تفریح و خوشگذارانی با دوستانش سپری می‌كرد.

وی ادامه داد: كم‌كم متوجه تغییر در رفتار و حركات او شدم و با توجه به نشانه‌هایی كه از مواد مخدر در ذهنم داشتم، ‌احتمال دادم كه او معتاد شده است كه بعد از مدتی كه او را تحت نظر گرفتم شكی كه درباره اعتیاد او داشتم به یقین تبدیل شد.
زن جوان در حالی كه اشك‌هایش را پاك می‌كرد، افزود: او به شدت به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا كرده بود و تمام هدف او در زندگی تهیه و مصرف مواد مخدر شده بود.

وی گفت: تمام تلاش خود را برای این كه مصرف مواد مخدر را ترك كند به كار گرفتم ولی هر چه بیش‌تر تلاش می‌كردم كم‌تر موفق می‌شدم؛ او بیش‌تر شب‌ها به خانه نمی‌آمد و اگر شبی هم به خانه می‌آمد، بعد از مدت كوتاهی با من درگیر ‌و دوباره از خانه خارج می‌شد.

زن جوان ادامه داد: بارها به او گفتم برای ترك اعتیاد خودش را معرفی كند اما او قبول نكرد و همچنان به رفیق‌بازی ادامه داد تا این كه متوجه شدم علاوه بر مصرف مواد مخدر، مشروبات الكی هم مصرف می‌كند.

وی گفت: رفتار او به شدت تغییر كرده بود و ابراز محبت‌هایی كه در ابتدای زندگی به من می‌كرد جای خود را به فحاشی و كتك‌ زدن‌های بی‌دلیل او داده بود.

زن جوان كه چهره ظاهری او با سن درج شده در شناسنامه تفاوت زیادی را نشان می‌داد به قاضی عموزادی گفت: در مدت یك سالی كه در كنار او زندگی كردم امیدوار بودم بتوانم او را به زندگی سالم برگردانم اما او رغبتی برای این كار نشان نداد و من در این مدت به اندازه 10 سال پیر شدم.

وی ادامه داد: هنوز هم از ته دل او را دوست دارم و راضی به طلاق نیستم ولی از سوی دیگر می‌دانم او توانایی ترك مواد مخدر و مشروبات الكلی را ندارد و زندگی در كنار او جز این كه مرا به تباهی بكشاند نتیجه‌ای برای من ندارد.

شوهر این زن كه او هم مانند همسرش فارغ‌التحصیل كامپیوتر بود، به قاضی عموزادی گفت: تمام حرف‌های همسرم درست است و من لیاقت زندگی با او را ندارم. او زن وفاداری بود كه من قدر او را ندانستم و زندگی خود و همسرم را به تباهی كشیدم.

قاضی عموزادی از زن درباره مهریه‌اش سؤال كرد كه زن در جواب گفت: مهریه من 1500 شاخه گل رز زرد به همراه 800 سكه طلا است كه در صورت صدور حكم طلاق همه آن را خواهم بخشید. حتی جهیزیه خود را نیز خواهم بخشید.

قاضی از زن سؤال كرد كه چرا رنگ زرد را برای گل رز انتخاب كردی و زن گفت: از كودكی به رنگ زرد علاقه شدیدی داشتم و تمام وسایل زندگی من از كودكی تا الآن كه ازدواج كرده‌ام به رنگ زرد است و به همین دلیل بخشی از مهریه خود را 1500 شاخه گل رز زرد تعیین كردم.

در ادامه این جلسه مرد جوان قبول كرد كه تعداد 100 سكه از مهریه 800 سكه‌ای همسرش را به صورت اقساط به او بپردازد كه زن نیز با آن موافقت كرد.

قاضی عموزادی نیز در پایان این جلسه و بعد از شنیدن اظهارات دو طرف حكم طلاق توافقی این زوج را صادر كرد.
نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
مادر وكودك نویسنده : شهاب


در 12 ماهگی كودكان نیاز بیشتری به استقلا‌ل دارند. در این مرحله كودك كنترل بیشتری بر محیط و اعضای بدن خود دارد و می‌تواند تغییراتی را با ساختن و به هم ریختن ایجاد كند. حالا او می‌تواند برخی از اشیا را فقط با دو انگشت خود بردارد و لازم نیست با كل دست و انگشتان ضربه بزند.

برخی از كودكان در این سن تمایل دارند كه مدت زمانی در حدود 2 تا 5 دقیقه را بدون سر و صدا به فعالیت بپردازند؛ البته احتمالا بازی‌های مورد علاقه فرزند شما چندان بی‌سر و صدا نخواهند بود.

كارهایی مثل هل دادن، پرت كردن و زمین زدن اشیای مختلف برای كودك شما جالب است. او یك اسباب‌بازی به شما می‌دهد و یك اسباب‌بازی دیگر را از شما پس می‌گیرد و دوست دارد اشیای مختلف را در ظروف مختلف قرار دهد و آنها را دوباره دربیاورد.

او می‌تواند این بازی را با لگو یا خانه‌سازی‌های كوچك كه درون سطل یا جعبه قرار می‌دهد انجام دهد یا از لگوهایی كه به همدیگر چفت می‌شوند و شكل‌های مختلف را می‌سازند استفاده كند. او از صدای بلند ناشی از به هم خوردن این اشیا هم خوشش می‌آید.

زندگی را ساده‌تر كنید

خوراكی و غذاهای آماده كودك را خودتان تهیه كنید. برخی اوقات پس از بازگشت از خرید، چند پلاستیك دسته‌دار را از خوراكی‌های مربوط به كودك پر كنید و چند ظرف كوچك نیز از غذاهای لقمه گرفته شده برای كودك آماده كنید تا در زمانی كه به غذای فوری نیاز دارید یا می‌خواهید از منزل خارج شوید با مشكل مواجه نشوید.

ماشین‌تان را تجهیز كنید: مقداری از خوراكی‌ها و نوشیدنی‌های فاسدنشدنی را به همراه پوشك و دیگر لوازم كودك، در اتومبیل بگذارید تا در زمانی كه می‌خواهید از منزل خارج شوید مجبور نباشید برای جمع‌آوری این اقلام وقت صرف كنید. برخی از مادران یك جعبه پوشك كامل را نیز در ماشین خود نگه می‌دارند.

ظرف‌ها را پیش از شستن مدتی در آب قرار دهید تا به خوبی خیس شوند. ظرفشویی را با آب و كمی مایع ظرفشویی پر كنید و ظروف كثیف، بطری‌ها و دیگر لوازم آشپزی را در آن قرار دهید. پس از مدتی می‌توانید به سراغ آنها بروید و خواهید دید كه شستشوی آنها راحت‌تر شده است.

لوازم مورد نیاز را خریداری نمایید: برای خرید وسایل نظافت و شستشوی منزل بودجه‌ای در نظر بگیرید. ممكن است هزینه این موارد كمی گران باشد، اما در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی خواهد شد.

با استفاده از قفسه‌ها، سبدها و ظروف مناسب می‌توانید لوازم خانه را به نحو مناسبی منظم كنید كه صدای اضافی چندانی تولید نكنند.

اگر برای یك وعده نتوانستید غذای خاصی برای كودك بپزید نگران نشوید زیرا غذاهای خودتان هم كه كمی نرم باشند و با چنگال قابلیت له شدن داشته باشند نیز برای كودك لذیذ خواهد بود

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
لذت سرك كشیدن در كیف خانم‌ها نویسنده : شهاب

به احتمال زیاد یكی از جمله‌‌های پرسشی كه در طول تاریخ به دفعات از سوی آقایان به زبان آمده، خطاب به خانم‌ها بوده كه از آنها پرسیده‌اند: «شما در این كیف‌هایتان چه چیزی دارید كه حتی یك لحظه هم آن را از خود جدا نمی‌كنید؟»! زیرا كیف خانم‌ها همیشه یكی از اسرارآمیزترین همراهان همیشگی‌‌شان بوده است كه چه در غم و چه در شادی هیچ وقت از آنها جدا نمی‌شده است.

شاید هم طبیعی است كه این علامت سوال در ذهن آقایان نقش ببندد، زیرا برای مردانی كه تنها دو جیب چپ و راست شلوارشان برای جا دادن تمام لوازم مورد نیازشان كفایت می‌كند، كاملا مبهم و نامفهوم است كه چرا خانم‌ها هیچ گاه از این كیف‌های بزرگ و برخی اوقات سنگین‌شان دل نمی‌كنند. این نكته تازه زمانی جالب‌توجه‌تر می‌شود كه آقایان بدانند، خانم‌ها برای هر موقعیتی كیف مخصوص آن را دارند: پیاده‌روی، مهمانی، كار، خرید، ورزش و حتی یك بیرون رفتن ساده با دوستان. مهم هم این است كه این كیف‌ها هرگز جای خود را با دیگری عوض نمی‌كنند. در اصل یك قانون نانوشته، اما پابرجا و محكم.

حالا بهانه همه اینها نمایشگاهی است كه در یكی از شهر آلمان از این كیف‌ها برپا شده است كه توانسته است پاسخی باشد برای تمام حس كنجكاوی آقایان. چراكه به نوشته دویچه وله اغلب بازدیدكنندگان این نمایشگاه با عنوان «تاریخچه كیف، از وسیله حمل تا شیئی جادویی» را آقایان تشكیل می‌دادند.

همان طور كه از اسم این نمایشگاه برمی‌آید، سیر تغییر و تحول كیف‌، محور اصلی آثار به نمایش درآمده بود؛ البته روندی كه كیف در قرن نوزدهم و بیستم میلادی تا به امروز طی كرده است. در این نمایشگاه بیش از 400 نوع مختلف از كیف و ساك، در 2 طبقه در معرض دید قرار گرفتند: كیف‌هایی از پوست خزندگان گرفته تا كیفی از چرم گاو.

جدا از تمام آثار جذاب به نمایش درآمده، در این نمایشگاه یك بخش اساسی و هیجان‌انگیز وجود دارد و آن هم قانون این نمایشگاه است. تمام بازدیدكنندگان باید بدانند كه در این نمایشگاه هیچ رازی را نباید درون كیفشان مخفی كنند، چون هر كسی مجاز است نگاهی به درون كیف افراد دیگری كند كه برای بازدید آمده‌اند! در اصل این را می‌توان خبر خوشایندی برای آن دسته از آقایان كنجكاوی دانست كه همواره مشتاق بوده‌اند بدانند كه خانم‌ها درون كیفشان چه سری را با خود این طرف و آن طرف می‌برند.

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
آرامش و لطافت در خانه نویسنده : شهاب
برخلاف نظریه عموم كه وسایل زیاد در اتاق‌های خانه، باعث احساس شلوغی و سردرگمی می‌شوند، باید بدانید هرچه وسایل و تجهیزات شلوغ‌تر و بیشتری در فضای آشپزخانه بچینید احساس اطمینان بیشتری در شما ایجاد می‌شود و آشپزی را برایتان دلپذیرتر خواهد كرد، اما تناسب چیدن وسایل خانه را فراموش نكنید.

كمد لباس اتاق‌ها را از نوع دولنگه و مرتفع انتخاب كنید.

یك آباژور با گلدان گل بزرگ در گوشه هال، همیشه جلب توجه می‌كند.

اگر در خانه شما، اغلب رنگ‌ها، خنثی و بی‌روح هستند، یكی از اشیای بزرگ مثل كاناپه را از رنگ‌های تند انتخاب كنید تا تركیب كامل شود. آیینه‌هایی كه قاب طرح‌دار دارند، شكوه بیشتری به منزل شما می‌بخشند.

شاید باور نكنید، اما وسایل كم‌اهمیتی مثل صندلی، كوسن یا روتختی، در ظاهر خانه شما تغییری بزرگ ایجاد می‌كنند، پس در انتخاب رنگ و طرح آنها وسواس بیشتری به خرج دهید.

آباژورهایی كه كناره منگوله‌دار دارند، نورپردازی اتاق شما را رویایی می‌كنند. همگونی رنگ پرده اتاق خواب با پایه‌های تخت شما، هر بیننده‌ای را به تحسین وامی‌دارد.

پهن كردن گلیم یا قالیچه‌ای با طرح سنتی در اتاق خواب، باعث ایجاد روحیه صمیمیت و گرمی در هر بیننده‌ای می‌شود.

برخی لوازم كوچك مثل شمع‌ها، كوزه‌های گلی یا لوازم قدیمی و ساعت‌هایی با طرح‌های جالب، فضای اتاق شما را پرتر نشان می‌دهند.

برای ایجاد یك نقطه كانونی در اتاق خواب كه بلافاصله جلب توجه می‌كند و احساس زیبایی را برای بیننده ایجاد می‌كند، یك تابلوی سفید یا آیینه با دور سفید، موثر خواهد بود. در اتاق ناهارخوری خود دقت كنید تا كوچك‌ترین اجزا حتی فنجان‌ها و ظرف سس و شكر، متناسب با سایر اجزای میز انتخاب شوند.

سعی كنید طرح دستمال سفره‌ها با روكش صندلی، از یك زمینه رنگی انتخاب شوند. به یاد داشته باشید اگر در اكثریت وسایل از رنگ‌های سرد استفاده شده، حتما وسیله‌ای با رنگ گرم و تند، برای ایجاد احساس گرمی و لطافت در اتاق استفاده كنید. (یك گلدان رنگی روی میز ناهارخوری انتخاب خوبی است.)

به دكوراسیون حمام اهمیت بیشتری بدهید، قرار دادن مجسمه‌های زینتی در گوشه حمام مسیر دید را به خود جلب می‌كند.

دو طرح رنگی صورتی، آبی یا زرد درخشان در حمام، تاثیر فوق‌العاده‌ای روی روحیه شما می‌گذارد.

پارچه‌های زرد و روشن و سبك در آشپزخانه شما، نماد روحیه شاد شما خواهد بود و به صرف غذا، حال و هوایی دیگر می‌بخشد.

زهره میراحسنی

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
گفتگو با بهاره رهنما نویسنده : شهاب

17ساله که بودم آمدم تا سینمای ایران را فتح کنم. آنقدر انرژی داشتم که همه دوستان من می‌گفتند تو با این انرژی و با این دویدن‌های مدام و تلاش‌های مدام یک روز کم می‌آوری و می‌میری! امروز خسته‌ام واقعا... اما با وجود این هنوز هم تلاش می‌کنم. ولی مساله و آرزوی من این نبوده است که تصویر من و بازی من در دنیا منتشر شود.
 
اما اگر قرار است آرزویی داشته باشم آن آرزو حتما این خواهد بود که دوست دارم روزی داستان‌هایم در جهان منتشر شوند. دوست دارم در جهان حرف بزنم.
 

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
وقتی پیر زن 92 ساله چتر بازی می کند نویسنده : شهاب

رسانه‌های دولتی انگلستان اعلام کردند: یک پیرزن اهل منطقه «کین» با چتر بازی نود و دومین سالگرد تولدش را جشن گرفت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت:

«جین باک استراک» در مصاحبه ای یادآور شد: همیشه علاقمند به پرواز و چتربازی بودم، اما مشکلاتی که سر راهم بود، به من اجازه انجام این کار را نمی داد. نود و دومین سال تولدم را غنیمت شمردم و با کرایه کردن یک هواپیمای آموزشی در فرودگاه منطقه « کین» در «نیوهپمشایر» و با استفاده از چتر از ارتفاع سه کیلومتری از سطح زمین پریدم.

گفته می‌شود، روزنامه‌های انگلستان اعلام کردند: این زن، پیرترین فردی است که تاکنون اقدام به چتربازی کرده است. دومین نفر یک فرد 78 ساله است.
نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
اضافه وزن و طول عمر نویسنده : شهاب

محققان هشدار دادند كه اضافه وزن می‌تواند از طول عمر زنان بكاهد.
چاقی در میانسالی فرصت سلامتی و یك زندگی سالم را در طول سالهای طلایی عمر یك زن می‌گیرد و زنان چاق 80 درصد سلامتی خود را به خطر می‌اندازند.
در این تحقیق، پژوهشگران آمریكایی بیش از 17 هزار پرستار زن را با میانگین سنی 50 سال در آمریكا مورد مطالعه و آزمایش قرار دادند. تمام این زنان در سال 1976 كه آغاز پژوهش بود، سالم بودند. محققان هر 2 سال یكبار تا سال 2000، وزن این زنان و سایر تغییرات سلامتی را در آنها كنترل و ارزیابی كردند.
محققان دریافتند: در ازای هر یك نمره اضافه وزن، 12 درصد احتمال بهره‌مندی از سلامتی در سن 70 سالگی در مقایسه با زنان لاغر كاهش می‌یابد.
آویوا موست، پروفسور دانشگاه توفتس در این باره تاكید كرد: مردم ممكن است تصور كنند كه می‌توانند در دهه‌های 20، 30 و 40 سالگی بدون نگرانی وزن خود را افزایش دهند اما هیچ مدرك علمی وجود ندارد كه تایید كند افزایش وزن طبیعی و بی‌ضرر است.
وی تصریح كرد: این نتایج نشان می‌دهد كه حتی اندكی اضافه وزن هم بی ضرر نیست.
کفش نامناسب در جوانی موجب پا درد در پیری می‌شود نویسنده : شهاب

طبق یک بررسی که توسط دکتر لوئیس چانگ در ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۹ منتشر شده نشان می‌دهد که پوشیدن کفش پاشنه بلند گرچه ممکن است در زمان حال فقط با درد کمی در ناحیه پا برای خانمها همراه باشد ولی در سنین بالا باعث کاهش قدرت فعالیت خانمها و درد شدید پا می‌شود.

به گزارش شبکه ایران به نقل فرانس پرس ؛ زنانی که از کفش‌های پاشنه بلند در دوران جوانی استفاده می‌کنند در سنین بالا بیشتر دچار درد پا می‌شوند .  این مطالعه نشان داد که مردان نیز اگر در جوانی از کفش های غیر استاندارد و با طرحهای عجیب استفاده کنند در سنین بالا بیشتر از دیگر همسالان خود دچار درد پا می شوند.

 محققان می‌گویند این یافته ها ممکن است توضیح بدهد که چرا زنان بسیار بیش از مردان به درد پا دچار می‌شوند .

گرچه تعداد زیادی از مراجعات به مطب‌های پزشکان را درد پا در بزرگسالان تشکیل می‌دهد و تاکنون تحقیقات زیادی در مورد درد پا  و دلایل آن در بزرگسالان ۶۵-۷۴ ساله صورت گرفته است، اما محققان می‌گویند در مورد علل درد پا در بزرگسالان مسن تر شناخت بسیار کم است.

 

 مطالعات قبلی در مورد کفش و درد پا نشان می داد که انتخاب کفش با سایز کوچکتر از پا موجب ابتلا به درد پا می‌شود .

 

 در این مطالعه که جدیدا منتشر شده ، محققان به بررسی اثرات انتخاب کفش در اوایل زندگی بر روی درد پا در مراحل بعدی زندگی در ۳۷۸  نفر در ۳ گروه از بزرگسالان شرکت کنندگان در مطالعه  پرداختند .

 

محققان از شرکت کنندگان خواستند که اگر آنها در حال حاضر دچار  درد، سفتی و یا ناتوانی در یک یا هر دو پاهستند اعلام نمایند .

 

 آنها همچنین به جمع آوری اطلاعاتی در مورد نوع کفش ها در طول زندگی پرداختند  و افراد را در گروه های سنی زیر بررسی نمودند : ۲۰-۲۹ ، ۳۰-۴۴ ، ۴۵-۶۴ ، ۶۵-۷۴  و بالای  ۷۵

در نتیجه این تحقیقات دانشمندان  کفش ها را به سه گروه طبقه بندی کردند:

۱- کفش خوب :

کفش کم ریسک ، مثل کفش های ورزشی و کفش های بدون پاشنه

 

۲-  کفش هایی با ریسک متوسط :

خطر ابتلا به درد در سنین بالا با این کفش ها در حد متوسط است ، مانند کفش های لاستیکی -  کفش های خاص و چکمه هایی که برای کار مورد استفاده قرار می گیرد .

 

۳-  کفش های بد :

این کفش ها با خطر بالایی در ابتلا به درد و ناتوانی در سنین بالا همراه هستند ساختار این کفش ها مناسب برای پا نیست .  مانند کفش های پاشنه بلند ، صندل هایی که به شکل های عجیب طراحی شده و فقط زیبایی ظاهری مد نظر تولید کننده بوده است و همچنین دمپایی های غیر استاندارد .

 

 نتایج نشان داد که ۱۹ ٪ مردان و ۲۹ درصد از زنان  مسن از درد پا در اکثر اوقات روز رنج می برند . زنانی که کفش خوبی در گذشته به پا کرده اند  ۶۷ ٪ احتمال کمتری به درد  نسبت به افراد که کفش هایی از نوع غیراستاندارد و نامناسب استفاده کرده اند دچار می شوند .

 

گرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا بتوان نتیجه دقیق گرفت ، اما زنان و دختران جوان باید مراقب  انتخاب نوع کفش خود باشند تا در مراحل بعدی زندگی دچار دردهای ناتوان کننده پا نشوند  .همچنین انجام تمرینات منظم برای پا در کاهش اثر تاثیرات بد کفش های پاشنه بلند بسیار موثر است .

 

پژوهش  Alyssa B. Dufour ، و همکارانش از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه بوستون ،   نشان می دهد ارتباط بین درد پا و کفش انتخابی در میان مردان ، تنها ۲ ٪ کمتر  از زنان است و کفش های بد در درد پای مردان در سنین بالا موثر است .

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
اضافه وزن، عمر زنان را كاهش می‌دهد نویسنده : شهاب
ایسنا: محققان هشدار دادند: اضافه وزن می‌تواند از طول عمر زنان بكاهد.

 چاقی در میانسالی فرصت سلامتی و یك زندگی سالم را در طول سالهای طلایی عمر یك زن می‌گیرد و زنان چاق 80 درصد سلامتی خود را به خطر می‌اندازند.

در این تحقیق، پژوهشگران آمریكایی بیش از 17 هزار پرستار زن را با میانگین سنی 50 سال در آمریكا مورد مطالعه و آزمایش قرار دادند. تمام این زنان در سال 1976 كه آغاز پژوهش بود، سالم بودند. محققان هر 2 سال یكبار تا سال 2000، وزن این زنان و سایر تغییرات سلامتی را در آنها كنترل و ارزیابی كردند.

محققان دریافتند: در ازای هر یك نمره اضافه وزن، 12 درصد احتمال بهره‌مندی از سلامتی در سن 70 سالگی در مقایسه با زنان لاغر كاهش می‌یابد.

آویوا موست، پروفسور دانشگاه توفتس در این باره تاكید كرد: مردم ممكن است تصور كنند كه می‌توانند در دهه‌های 20، 30 و 40 سالگی بدون نگرانی وزن خود را افزایش دهند اما هیچ مدرك علمی وجود ندارد كه تایید كند افزایش وزن طبیعی و بی‌ضرر است.

وی تصریح كرد: این نتایج نشان می‌دهد كه حتی اندكی اضافه وزن هم بی ضرر نیست.

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
پست های اخیر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نویسندگان