تبلیغات
زنان - زنان - مطالب هفته چهارم شهریور 1388
زنان همه مطالب از زنان و مخصوص آنهاست .
برای وزیر نشدن زنان دلیل فقهی داریم نویسنده : شهاب
معرفی سه زن برای حضور در کابینه دهم، واکنش‌های متفاوتی در جامعه به دنبال داشت. گروهی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی، این کار را اقدامی نمایشی برای جلب نظر زنان به سوی جناح حاکم تلقی کردند. گروهی نیز آن را یک موفقیت بزرگ برای ارتقای نقش بانوان در ساختار سیاسی کشور به شمار آوردند. اکثر علمای قم نیز این کار را خلاف شرع تشخیص دادند. هر چند آن‌طور که برخی سایت‌های اینترنتی نوشتند، این مسئله با استدلال‌های فقهی رهبر معظم انقلاب و موافقت ایشان همراه شد.

آیت‌الله محمدعلی گرامی یکی از منتقدان حضور زنان در کابینه به عنوان وزیر است. وی که از فعالان اصلی نهضت امام خمینی در سال‌های پیش از انقلاب به شمار می‌آید به دلیل مبارزه با رژیم گذشته بارها به زندان افتاد و یا تبعید شد و مورد آزار و اذیت آن حکومت قرار گرفت. با این حال هیچ‌گاه دست از مبارزه بر نداشته و در هنگام تبعید نیز به بیان دیدگاه‌های منتقدانه خود می‌پرداخت.
آیت‌الله گرامی از شاگردان مبرز حضرت امام (ره) است که در 40 سال اخیر با نگارش ده‌ها کتاب و ارائه صدها مقاله و سخنرانی علمی، به احیای اندیشه دینی در حوزه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی و همچنین اقتصادی اهتمام ورزیده است. او هم‌اکنون به تدریس برخی دروس مرتبط با اقتصاد اسلامی به اندیشمندان قم مشغول است.

نظر شما راجع به فعالیت زنان به عنوان وزیر کابینه چیست؟


یک زن، معاون احمدی نژاد شد نویسنده : شهاب
رئیس جمهور در حکمی نسرین سلطانخواه را به عنوان معاون علمی و فناوری خود منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمود احمدی نژاد عصر امروز در حکمی نسرین سلطان خواه را به عنوان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور معرفی کرد.

متن حکم رئیس‌ جمهور به سلطان خواه به این شرح است:

به استناد اصل 124 قانون اساسی جمهوری اسلامی و بنا به مراتب توانمندی، تعهد و تجربیات ارزشمند، جنابعالی را به عنوان «معاون علمی و فنآوری رییس‌جمهور» برمی‌گزینم.

اینک که ملت ایران در آستانه دوران جدید و شکوفایی هر چه بیشتر قرار دارد، توسعه علمی به عنوان بستر و پیش نیاز فتح قله‌های پیشرفت و عدالت بیش از پیش ضرورت می‌یابد. گسترش ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با نیازهای واقعی کشور، هدایت و حمایت از پژوهش‌های کاربردی ناظر بر رفع مشکلات داخلی و پشتیبانی از نخبگان و فنآوران و تجمیع تلاش‌های علمی کشور از مأموریت‌های حوزه معاونت علمی رییس‌جمهور است.

امیدوارم با توکل بر خداوند متعال و با بهره ‌گیری از عناصر کارآمد و استفاده از همه توان علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور و با تکمیل ساختار، در مدیریت کلیه امور مربوط به بنیاد نخبگان، دفتر فنآوری‌ها و ارتباط صنعت و دانشگاه و در تحقق اهداف دولت، گسترش عدالت، خدمت و مهرورزی و تعالی مادی و معنوی کشور موفق باشید.

رجاء واثق دارم که کلیه همکاران در دولت و صنعت و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی همکاری‌های لازم را با جنابعالی معمول خواهند داشت.

از تلاش‌های صادقانه برادر ارجمند جناب دکتر واعظ ‌زاده سپاسگزارم و از خداوند بزرگ برای همه خدمتگزاران، سلامتی و موفقیت مسألت دارم.
تولید لوازم آرایشی حلال برای زنان مسلمان نویسنده : شهاب
"لیلی ماندی" کارشناس لوازم آرایش و آرایشگر زنان در کانادا، اخیرا با تولید لوازم آرایشی خالی از الکل و روغن خوک، اعلام کرد که لوازم آرایشی حلال برای زنان مسلمان تولید کرده و مشکل آنان را حل کرده است.

به گزارش شیعه آنلاین، "لیلی ماندی" که چند سال پیش به دین مبین اسلام گروید، در این باره می گوید: لوازم آرایشی حلالی که تولید کرده ایم "وان بیور" نام دارد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و حتی از بسیاری از مارک های معروف جهانی، با کیفیت تر است. ما به هیچ وجه در این لوازم آرایشی از موادی که دین مبین اسلام آن را حرام کرده استفاده نکرده ایم.

وی در ادامه افزود: متأسفانه اکثر لوازم آرایشی و حتی برخی شامپوهایی صورت که توسط شرکت های مختلف در کشورهای غربی تولید می‌شود، حاوی الکل و روغن خوک است بنابراین بدون شک استفاده آن برای زنان مسلمان حرام است، از همین رو ما در تولید لوازم آرایشی خود، دقت لازم در این باره را کرده ایم تا مشکل اصلی را برطرف کنیم.

این آرایشگر مسلمانان همچنین گفت: ما برای تولید این لوازم آرایشی از پزشکان پوست و شیمی استفاده کرده ایم. تاکنون هم مشتریان بسیار زیادی در کشورهای اسلامی در خاورمیانه به ویژه کشورهای عربی پیدا کرده ایم، البته بیشتر مشتریانمان از طریق اینترنت بدست آمده اند. ما همچنین موفق شده ایم مهر تأیید "هیئت اسلامی مالزی" را برای کالای خود بدست بیاوریم.

شایان ذکر است به دلیل حرام بودن بسیاری از کالاهای غربی، برخی شرکت ها اخیرا به تولید و به اصطلاح اسلامی کردن کالای خود روی آورده اند تا بتوانند در بازارهای اسلامی نیز مشتری کسب کنند. پیش از تولید این لوازم آرایشی حلال، بانک اسلامی نیز در برخی کشورهای غربی افتتاح شده بود.

بسیاری از رستوران‌های موجود در کشورهای غربی نیز غذای حلال را به منوی خود اضافه کرده و یا برخی رستوران ها فقط غذاهای حلال سلف می‌کنند. همچنین تعداد زیادی قصابی در این کشورها وجود دارد تا برای مسلمانان ذبح شرعی و اسلامی انجام دهد. یک شرکت تولید مشروبات نیز با هدف کسب مشتری در کشورهای عربی، مشروباتی بدون الکل و به اصطلاح حلال تولید کرده بود.

دندان کاشته شده بینایی را به یک زن بازگرداند نویسنده : شهاب
همشهری: مادربزرگ 60 ساله آمریکایی که یک دهه بود نابینا شده بود، پس از اینکه جراحان دندانی را در چشم او کاشتند تا پایه‌ای برای یک عدسی پلاستیکی ریز باشد، بینایی‌اش را دوباره به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه شارون کی تامس، از ایالت جنوبی می‌سی‌سی‌پی در آمریکا در سال 2000بینایی خود را از دست داد چرا که به سندروم استیونس- جانسون مبتلا شده بود، بیماری نادری که قرنیه را دچار زخم می‌کند.

در این عمل که برای اولین بار در ایتالیا انجام شد،‌ و اولین عمل مشابه در آمریکا به حساب می‌آید، گروهی پزشکی دندان نیش تامس را به همراه استخوان‌های آن خارج کردند، آن را تراشیدند و به آن شکل دادند، و بعد سوراخی در آن ایجاد کردند تا یک یک عدسی استوانه‌ای نوری در آن کار گذاشته شد.

بیمار شکرگزار در این باره گفت:‌ "ما داشتن بینایی را بدیهی فرض می‌کنیم،‌ و حواس‌مان نیست که ممکن است روزی آن را از دست بدهیم. برای من که یک معجزه‌ای واقعی است."

دندان و عدسی زیر پوست گونه یا شانه بیمار برای دو ماه کاشته شدند تا بتوان آنها را پیوند زد، بعد آنها را پس از رشته‌های از اعمال برای آماده کردن حدقه چشم، در مرکز چشم کاشتند.

برای کاشتن این وسیله، سوراخی در پوشش مخاطی ایجاد می‌شود، بعد این پروتز که کمی از چشم بیرون می‌زند، و می‌تواند نور را دوباره وارد چشم کند و اجازه دهد که دوباره ببیند.

خانم تامسن بلافاصله پس از عمل توانست اشیا و صورت‌ها را تشخیص دهد، و دو هفته بعد او توانست روزنامه‌ها را بخواند.
ازدواج غیابی؛ سودای زندگی آن سوی آب‌ها نویسنده : شهاب
روزنامه «جام جم»‌ در گزارشی می‌نویسد:

لطفا همه سكوت كنید عروس می‌خواهد بله بگوید، بله‌ای به فاصله هزاران كیلومتر تا رسیدن به معشوق. دختر در لباس سپید عروسی در كنار عكس بزرگ قاب گرفته‌ای از داماد آینده مقابل سفره عقد نشسته است. عروس، بله را می‌گوید. عقد ازدواج جاری می‌شود. نقل و سكه است كه بر سر عروس و قاب عكس داماد ریخته می‌شود. چند روز بعد هر دو خانواده، نوعروس را با چمدان بزرگی تا فرودگاه بدرقه می‌كنند تا به همسرش كه در آن سوی آب‌ها به انتظار اوست، بپیوندد.

همه چیز برای شروع یك زندگی جدید آماده است؛ تجربه زندگی آسوده و بی‌دغدغه در یك كشور خارجی. رویایی كه تا همین چند ماه پیش رسیدن به آن آرزویی محال به نظر می‌رسید تا این‌كه سرانجام مرد رویاهای او هم سوار بر اسبی سپید از فرسنگ‌ها راه دور از راه رسید تا او را به تنها رویای زندگی‌اش برساند.
این اتفاق مثل بمب در فامیل صدا كرده بود. خیلی‌ها خواستگار آن ور آبی را شانس بزرگی برای دختر و خانواده‌اش می‌دانستند و به این شانس غبطه می‌خوردند.
ازدواج تنها راه دختران مجرد برای رفتن به حج نویسنده : شهاب
ایلنا: رئیس روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام كرد: تنها راه برای دختران دانشجویی كه می‌خواهند به حج عمره بروند این است كه ازدواج كنند.

عبدالله نصیری گفت: دیگر هیچ كاروان حج عمره‌ای برای دختران دانشجو تعریف نمی‌شود و سازمان حج و زیارت فقط می‌تواند زنان متاهل را به حج بفرستد.

او در رابطه با اینكه آیا پیشنهاد آموزش و پرورش برای اعزام دختران دانش‌آموز به همراه والدینشان به حج عمره امكان‌پذیر است یاخیر گفت: این موضوع توسط سازمان حج و زیارت هنوز بررسی نشده است و این سازمان تاكنون برای حج عمره سال آینده برنامه‌ریزی نكرده است،‌ بنابراین در رابطه با این موضوع هنوز نمی‌توان اظهارنظر قطعی كرد.
فروش قاچاق بی حسی در میدان انقلاب ! نویسنده : شهاب
اخیرا در بازار لوزام و تجهیزات دندانپزشکی واقع در میدان انقلاب، آمپول بی حسی موضعی (سیتانست) که عارضه کمتری دارد، به صورت قاچاق به فروش می رسد. این در حالی است که وزارت بهداشت، ورود این دارو را از طریق چند شرکت معتبر در دستور کار دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «فردا»، تفاوت داروی با مجوز وزارت بهداشت و قاچاق، در وجود هولوگرام و بسته بندی آنها است، به طوری که داروی قاچاق برچسب یا هولوگرام مخصوص وزارت بهداشت را ندارد و بسته های آن نیز به شکل 50 تایی نیست. در صورتی که آمپول اصلی سیتانست دارای این هولوگرام بوده و تنها در بسته بندی 50 تایی عرضه می شود.

دکتر علی یزدانی، عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور با عنوان این مطلب که هیچ ممنوعیتی در عرضه این دارو بی حسی در فروشگاههای لوازم پزشکی وجود ندارد، به خبرنگار اجتماعی «فردا» گفت: شاید تنها تفاوت داروی مجوز دارو قاچاق، در تاریخ مصرف آن باشد و احتمال اینکه داروی قاچاق تاریخ گذشته باشد، وجود دارد.

قسمت اعظم داروی بی حسی موضعی که توسط دندانپزشکان کشور استفاده می شود توسط شرکتهای داخلی تولید و در سطح فروشگاههای تجهیزات پزشکی توزیع می شود و خرید و فروش و مصرف خارج از سیستم آن می تواند مشكلات زیادی را موجب شود.

وی افزود : از آنجا که ممکن است تزریق این داروی بی حسی باعث افت فشار بیمار شود ، برای بیمارانی که مشکل فشار خون دارند و یا ناراحتی قلبی دارند در همه جای دنیا از نوع خاصی از آمپول بی حسی استفاده می شود که به "سیتانست" شهرت دارد. به دلیل حساسیت این نوع از آمپولهای بی حسی، واردات آنها تحت نظارت وزارت بهداشت و توسط شرکتهای مجاز و معتبر و با رعایت شرایط خاص و استانداردهای لازم صورت می گیرد.
«درباره الی» نماینده سینمای ایران در اسكار شد نویسنده : شهاب
ایسنا: هیات معرفی فیلم برگزیده ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی، فیلم «درباره الی»را به اتفاق آراء به عنوان نماینده سینمای ایران در هشتاد و دومین مراسم اسکار انتخاب كرد.

فارابی اعلام كرد: این هیات با توجه به شایستگی‌های فیلم آخر اصغر فرهادی به لحاظ ساختاری، مضمونی و تکنیکی و همچنین موفقیت‌های حاصله در سطوح ملی و بین‌المللی و امکان پخش مناسب در آمریکای شمالی و به اجمال در تمامی جوانب مورد بررسی، «درباره الی» به كارگردانی اصغر فرهادی را به اتفاق آراء برای رقابت در بخش اسکار بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب کردند.

کمال تبریزی، ایرج تقی‌پور، محمد داودی، مرتضی رزاق کریمی، سید جمال ساداتیان، کیانوش عیاری، علی معلم و امیر اسفندیاری امسال اعضاء هیات معرفی فیلم ایرانی اسکار بوده‌اند.

گفتنی است: تاریخ اعلام نامزدهای اسکار امسال، 13 بهمن 1388 و تاریخ برگزاری مراسم 16 اسفند 1388 تعیین شده است.
785هزار تومان هزینه ماهیانه یک خانوار شهری نویسنده : شهاب
مشابه در سال قبل 15.9 درصد افزایش نشان می دهد.
مهر: مرکز آمار ایران متوسط کل هزینه خالص سالانه یک خانوار شهری در سال 1387 را بیش از 9 میلیون و 421 هزار تومان ( ماهیانه بیش از 785 هزار تومان ) اعلام کرد که نسبت به سال 86 معادل 15.9 درصد افزایش نشان می دهد.

مرکز آمار ایران در گزارشی با اعلام چکیده نتایج آمارگیری از هزینه و درآمد خانوارای شهری و روستایی سال 1387 تصریح کرد: 89.2 درصد از خانوارهای آمارگیری شده شهری از گاز لوله کشی، 79.3 درصد از تلفن همراه و 33.6 درصد از اتومبیل شخصی استفاده کرده اند.

این ارقام برای سال 1386 به ترتیب 87.7، 64.7 و 31.3 درصد بوده است. همچنین نحوی تصرف محل سکونت 24.2 درصد از خانوارهای شهری، اجاری و رهنی است که در سال 1386 این رقم 24.3 درصد بوده است.

همچنین متوسط کل هزینه خالص سالانه یک خانوار شهری 94 میلیون و 214 هزار ریال بوده است که نسبت به رقم مشابه در سال قبل 15.9 درصد افزایش نشان می دهد.

از کل هزینه سالانه خانوار شهری 21 میلیون و 360 هزار ریال با سهم 22.7 درصد مربوط به هزینه های خوراکی و دخانی و 72 میلیون و 854 هزار ریال هزار ریال با سهم 77.3 درصد مربوط به هزینه های غیرخوراکی بوده است. در بین هزینه های خوراکی و دخانی، بیشترین سهم با 24.1 درصد مربوط به هزینه گوشت و در بین هزینه های غیر خوراکی بیشترین سهم با 43.0 درصد مربوط به مسکن بوده است.

متوسط درآمد اظهار شده سالانه یک خانوار شهری 88 میلیون و 219 هزار ریال بوده است که نسبت به سال قبل، 13.1 درصد افزایش یافته است. منابع تامین درآمد خانوارهای شهری نشان می دهد که 34.2 درصد درآمد از مشاغل مزد و حقوق بگیری، 21.3 درصد از مشاغل آزاد کشاورزی و غیر کشاورزی و 44.5 درصد از محل درآمدهای متفرقه خانوار تامین شده است.

گزارش مرکز آمار ایران می افزاید: متوسط کل هزینه خالص سالانه یک خانوار روستایی 53 میلیون و 995 هزار ریال بوده است که نسبت به سال قبل 10.5 درصد افزایش نشان می دهد.

از کل هزینه سالانه خانوار روستایی 20 میلیون و 854 هزار ریال (38.6 درصد) مربوط به هزینه های خوراکی و دخانی و 33 میلیون و 141 هزار ریال (61.4 درصد) مربوط به هزینه های غیرخوراکی بوده است. در بین هزینه های خوراکی و دخانی، بیشترین سهم با 24.1 درصد مربوط به هزینه آرد، رشته، نان و غلات و در بین هزینه های غیر خوراکی، بیشترین سهم با 27.0 درصد مربوط به مسکن بوده است.

همچنین متوسط درآمد اظهار شده سالانه یک خانوار روستایی 48 میلیون و 424 هزار ریال بوده است که نسبت به سال قبل 2.8 درصد، افزایش داشته است. از این مقدار 33.4 درصد از مشاغل مزد و حقوق بگیری، 37.6 درصد از مشاغل آزاد کشاورزی و غیر کشاورزی و 29.0 درصد از محل درآمدهای متفرقه خانوار تامین شده است.

طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوار با قدمتی نزدیک به 50 سال از مهمترین طرح های آماری مرکز آمار ایران است . هدف کلی این طرح، برآورد متوسط هزینه ها و درآمد یک خانوار شهری و یک خانوار روستایی در سطح کشور و استان ها است. در سال 1387 تعداد خانوارهای آمارگیری شده در این طرح 19381 خانوار نمونه در نقاط شهری و 19707 خانوار نمونه در نقاط روستایی کشور اجرا شده است.
کاهبرداری شغل جدید مرد رمال نویسنده : شهاب
داخلی- گروه حوادث:
مرد رمال بعد از آزادی از زندان شگرد تازه‌ای برای كلاهبرداری در پیش گرفت.

او این بار با شناسایی متقاضیان مسكن و خانواده‌های نیازمند، خود را مامور دولت جا می‌زد  و  كلاهبرداری می‌كرد. «قرار بود كاری كند كه صاحب خانه شوم اما بعد از اینكه 8 میلیون تومان از من گرفت ناپدید شد.»

این ادعای مرد جوانی بود كه به كلانتری 101 تجریش  آمده بود تا از مرد كلاهبرداری به نام علی شكایت كند. او ادامه داد: خیلی اتفاقی با او آشنا شدم. وقتی متوجه شد كه مستاجرم و بعد از سال‌ها زندگی مشترك هنوز نتوانسته‌ام خانه بخرم، گفت كه می‌‌تواند از طریق مسكن مهر مرا صاحبخانه كند.

او گفت كه مامور ارشد دولت است و فقط كافی است 8 میلیون تومان پول نقد و مداركم را در اختیارش قرار دهم تا ظرف چند ماه آینده صاحبخانه شوم. من هم كه با شنیدن این وعده‌ها حسابی وسوسه شده بودم هر طوری بود این مبلغ را تهیه كردم و در اختیارش قرار دادم. اما  از همان زمان ناپدید شد.

بعد از اظهارات این مرد، ماموران  با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یك تهران  تحقیقات برای دستگیری متهم را آغاز كردند. درحالی‌كه بررسی‌ها ادامه داشت شكایت‌های مشابهی گزارش شد، شاكیان مدعی بودند كه متهم خود را مامور یا بازرس دولت معرفی كرده و به بهانه خرید اثاثیه خانه با قیمت دولتی و به‌صورت اقساط یا سرمایه‌گذاری در خرید آهن‌آلات از آنها كلاهبرداری كرده است.

از آنجا كه یكی از مالباختگان توانسته بود شماره پلاك خودروی متهم را یادداشت كند، نخستین سرنخ در اختیار پلیس قرار گرفت.

بررسی شماره پلاك این خودرو ماموران را به مردی به نام اكبر در یكی از شهرهای اطراف پایتخت رساند اما زمانی كه ماموران به سراغ او رفتند، وی مدعی شد كه خودروی مورد نظر را 2 سال قبل به فرد دیگری فروخته اما هنوز سند آن را انتقال نداده است.

با اظهارات این مرد، شناسایی خریدار در دستور كار پلیس قرار گرفت اما با توجه به اینكه در این مدت خودروی مورد نظر بارها توسط افراد مختلف خرید و فروش شده بود، هیچ سرنخی به دست نیامد.

با صدور دستور توقیف خودرو، مشخصات آن در اختیار تمامی تیم‌های گشت پلیس قرار گرفت تا اینكه بعدازظهر 22شهریور امسال این خودرو در حوالی میدان تجریش توقیف و راننده آن دستگیر شد. بعد از انتقال متهم به اداره آگاهی مشخص شد كه او همان كلاهبردار تحت تعقیب است كه با هویت جعلی دست به كلاهبرداری از مردم می‌زد.

از سوی دیگر ماموران در بازرسی از خودروی او تعدادی كتاب رمالی و فال بینی كشف كردند و در بازرسی سوابق متهم متوجه شدند كه او 2 سال قبل به اتهام رمالی دستگیر و راهی زندان شده بود اما بعد از آزادی روش كلاهبرداری خود را تغییر داده و این بار با جعل عنوان مامور دولت دست به فریب طعمه‌هایش زده است.

شاكیان بیایند

سرهنگ كارآگاه علی اكبرپور، رئیس پایگاه یكم پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: در حال حاضر 4 نفر از شاكیان متهم شناسایی شده‌اند اما با توجه به كشف عكس تعدادی زن در خودروی این مرد احتمال می‌رود كه وی از افراد زیادی كلاهبرداری كرده باشد.

به همین دلیل بازپرس پرونده دستور چاپ عكس بدون پوشش چهره او را در روزنامه‌ها صادر كرده تا شاكیان احتمالی برای پیگیری پرونده خود به شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه یك تهران یا پایگاه یكم پلیس آگاهی مراجعه كنند.

دختر جوان در دام راننده شرور نویسنده : شهاب
ختر جوان قربانی راننده مسافربر شخصی
جام جم آنلاین: راننده مسافربری كه دختر جوانی را هنگام رفتن به محل كارش ربوده و با انتقال به پارك چیتگر ، او را مورد آزار و اذیت قرار داده بود ، تحت تعقیب پلیس تهران قرار گرفت.

به گزارش «جام‌جم» ، دختر جوانی روز گذشته با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران، از مرد مسافربری به اتهام آدم‌ربایی و آزار و اذیت شكایت كرد.

شاكی در اظهاراتش به قاضی رفیعی، معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران، گفت: ساعت 7 صبح از خانه‌ام در غرب تهران خارج شدم و در خیابان منتظر تاكسی بودم تا به محل كارم بروم كه یك دستگاه خودروی پژو مقابل پایم توقف كرد، و پس از گفتن مقصدم، سوار شدم.

در میانه راه متوجه شدم كه راننده در خلاف جهت مسیر حركت می‌كند، وقتی به او اعتراض كردم، ترافیك را بهانه كرد و گفت كه از راه میانبر می‌رود.

من هم باور كردم و اعتراض نكردم تا این‌كه پس از عبور از محوطه یك مجتمع مسكونی، چاقویی به سمتم گرفت و تهدید كرد كه اگر فریاد بزنم مرا به قتل می‌رساند.

دختر جوان در دام راننده شرور

شاكی ادامه داد: راننده شرور با زور و تهدید چاقو، مرا به پارك چیتگر رساند و پس از كتك‌ زدن، مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و بعد كشان كشان به داخل خودرو انداخت و در بزرگراه به مسیر خود ادامه داد.

به سختی در خودرو را باز كردم و خود را از خودروی در حال حركت به بیرون انداختم و كشان كشان خود را به حاشیه بزرگراه رساندم و با داد و فریادهایم كمك خواستم كه یكی از رانندگان عبوری متوجه من شد و مرا به یك مركز درمانی رساند و نجاتم داد و مسوولان درمانگاه نیز خانواده‌ام را در جریان قرار دادند.

پس از این شكایت، پرونده‌ای تشكیل شد ولی به خاطر حساسیت موضوع، پرونده با عدم صلاحیت رسیدگی به دادسرای جنایی تهران ارسال شد و با هماهنگی قضایی با بازپرس جنایی تهران، ماموران اداره آگاهی تهران تحقیقات در این خصوص را آغاز كردند و با اطلاعاتی كه از شاكی به دست آوردند، به چهره‌نگاری رایانه‌ای از راننده شرور پرداختند و او را در مخفیگاه خود دستگیر كردند. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.


نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ممنوعیت حجاب در دانشگاههای تونس نویسنده : شهاب
دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی در تونس در زمان ثبت‌نام از دانشجویان دختر برای سال جدید تحصیلی از آنان خواسته‌اند تا بدون پوشش اسلامی به دانشگاه‌ها بیایند.
این دانشگاه‌ها در هنگام ثبت‌نام در فرمی که توسط وزارت آموزش این کشور تهیه شده از دانشجویان دختر تعهد می‌گیرند تا از پوشش اسلامی استفاده نکنند و پسران نیز از داشتن محاسن بپرهیزند.
این تعهد‌نامه همچنین دانشجویان را از پوشیدن هرگونه لباس محلی منع کرده و تاکید کرده که دانشجویان باید "با ریش‌های تراشیده و بدون حجاب وارد دانشگاه‌ها شوند.
در این تعهدنامه همچنین آمده است: هرکس که با این تعهدات مخالفت کند از ثبت نام در مراکز آموزش عالی محروم شده و در صورت ضرورت به دستگاه‌های قضایی معرفی می‌شود.
در این تعهدنامه همچنین متعهد ملتزم می‌شود که از هرگونه فعالیت سیاسی در دانشگاه اجتناب کند.
مرد عربستانی گرانترین عروسک جنسی را سفارش داد نویسنده : شهاب
عربستان سعودی که سران و شهروندانش خود را بسیار مقید به آداب و سنن اسلامی نشان داده و با نفوذ و گسترش وهابیت سعی در زیر سوال بردن آموزه های دیگر فرق اسلامی دارند هر از گاهی با انتشار اخبار قابل تامل از درون جامعه خود نشان می دهند که شایستگی خدمت به حرمین شرفین را ندارند.
 
به گزارش البرز آنگونه که برنامه پربیننده "60 دقیقه" در امریکا اعلام داشته یک تاجر عربستانی سفارش ساخت یک عروسک جنسی با قیمت باورنکردنی ارائه داده است.

شركت x-lab كانادا كه یك شركت تولید كالاهای طبی و جنسی است چندی پیش با پیشنهاد این شهروند عربستانی مواجه شد كه یك عروسك جنسی الماس نشان كه با طلا و یاقوت تزئین شده باشد سفارش داد. كاركنان این شركت ابتدا فكر می كردند این فرد شوخی می كند چرا كه گرانترین عروسك از این نوع بیش از 400 دلار قیمت ندارد اما قیمت ساخت این عروسك به حدود 55 هزار دلار معادل "206250" ریال سعودی می رسید.

در این میان فرد سفارش دهنده با واریز بخشی از پول ، جدیت خود در این پیشنهاد را نشان داد، و سرانجام شركت با به خدمت گرفتن چند طلا ساز و الماس كار سفارش مشتری خود را تولید كرد. این شركت نام مشتری را فاش نكرد و فقط اظهار داشت كه وی اهل جده می باشد.  

گزارش البرز می افزاید به تازگی اخبار زیادی از تمایلات همجنسگرایانه و یا تجاوز به عنف در عربستان منتشر می شود که عموما" وهابیون سختگیر و متعصب بر آن حاکم هستند
گفتگو با تهمینه میلانی نویسنده : شهاب
تا اطلاع ثانوی نمی توان درباره زنان فیلم ساخت

 زهرا نعمیمی

تهمینه میلا‌نی را با فیلم‌هایش درباره زنان می‌شناسیم و با عقاید فمینیستی‌اش كه برخلا‌ف بسیاری آن را آشكارا بیان می‌كند. اما این بار حضور او را در جشنواره فجر با فیلمی درباره یك هنرپیشه غیرزن می‌بینیم و با موضوعی كه اتفاقا به زنان هم ارتباطی ندارد. فیلمی كه به گفته مسوولا‌ن ارشاد معناگرا است و خودش آن را اثری اخلا‌قی می‌داند و با این حال از آنجا كه نشانه در این فیلم به سمت همكارانش در حوزه سینما است به نظر می‌رسد كمی با سرو صدا هم همراه باشد. شاید برای فیلم معناگرایی كه پرسروصدا باشد باید عنوان و دسته‌بندی جدیدی انتخاب كرد و یا مسوولا‌ن ارشاد در دسته‌بندی این فلیم تجدیدنظر كنند. گفت‌وگو با او در منزلش انجام شد:

چرا این بار برخلا‌ف فیلم‌های قبلی‌تان كه درباره زنان می‌ساختید به سراغ موضوعی درباره یك هنرپیشه مرد سینما رفته‌اید؟ ‌
درواقع فیلم سوپراستار درباره یك هنرپیشه مرد نیست، درمورد تمام انسان‌هایی است كه به یك موقعیت اجتماعی ویژه دست می‌یابند ولی به جای آنكه از این موقعیت برای رشد خود و اطرافیان استفاده كنند موجب نابودی خود و آزار آدم‌های اطراف‌شان می‌شوند. حتی پاره‌ای از ایشان عادات و رفتار نامناسبی پیدا می‌كنند، از همه چیز و همه كس سوءاستفاده می‌كنند و در نهایت به پوچی می‌رسند و در ادامه موقعیت خود را از دست می‌دهند. سوپراستار فیلم من می‌توانست یك ستاره ورزشی باشد یا یك تاجر موفق و یا سیاستمدار و... بنابراین شغل او مهم نیست. موقعیت او مهم است. ‌
در جایی گفته‌اید كه فیلمنامه اولیه را از داستان كوتاهی از هرمان هسه ایده گرفته‌اید. ‌
بله، سال گذشته برای تغییر هواپیما باید مدت 12 ساعت در فرودگاه فرانكفورت می‌ماندم. معمولا‌ در چنین موقعیتی كتاب می‌خوانم. یكی از كتاب‌های همراهم مجموعه‌ای از داستان‌های كوتاه هرمان هسه است. این نویسنده را بسیار دوست دارم و گاه‌گداری داستان‌ها و رمان‌های او را چندین بار می‌خوانم، مثل آدمیان یا گل رموند و نارسیتس سیزارتا و... به هر حال مشغول خواندن اولین داستان كوتاه مجموعه به نام آگوستوس بودم كه جرقه‌ای در ذهنم زد. فكر كردم از تلفیق این قصه كوتاه و اخبار ناخوشایندی كه جسته گریخته از سوپراستارهای مختلف به گوشم می‌رسد، می‌توان فیلمنامه زیبایی به وجود آورد. كتابخوانی را كنار گذاشتم و در طول 12 ساعت بی‌وقفه سوپراستار را نوشتم. البته به دلیل آنكه در طول نوشتن، قصه آگوستوس تغییر جدی كرد از آوردن اسم آن در تیتراژ فیلم پرهیز كردم اما همه جا می‌گویم كه این قصه باعث حركت من شد. ‌
یعنی داستان هرمان هسه به سوپراستار ربطی ندارد؟ ‌
قهرمان هرمان هسه یك دون ژوان است كه به راحتی آب خوردن از آدم‌های پیرامونش استفاده می‌كند و شخصیت منفوری دارد اما هرگز با دختر جوانی همانند رها در فیلم سوپراستار آشنا نمی‌شود و... البته می‌توان گفت كه كانسپت هر دو قصه شبیه یكدیگر است و شباهت‌هایی هم دارند، مثلا‌ قهرمان هسه هم از این همه خوشگذرانی به هیچ می‌رسد و به دنبال تغییر است و... ‌
چرا شهاب حسینی؟ شهاب حسینی چه ویژگی‌هایی داشت كه مناسب این نقش بود؟ ‌
به جرات می‌توانم بگویم قدرت بازیگری. پیش از این در فیلم واكنش پنجم همكاری كوتاهی با هم داشتیم اما همان همكاری كوتاه كافی بود تا به قدرتهای بازی او پی ببرم. علا‌وه بر اینها فیزیك و صورت مناسبی برای این نقش داشت. شاید برایتان جالب باشد كه آقای حسینی شباهتی به شخصیتی كه ارائه كرده ندارد. و گاه‌گداری در طول ساخت فیلم با حیرت از من می‌پرسید كه آیا این اتفاقات می‌تواند در زندگی یك سوپراستار بیفتد؟ ‌
فتانه ملك‌محمدی چطور؟ ‌
به خاطر اتفاقات فیلمنامه، دختری كه نقش رها را بازی می‌كرد باید حدودا 16 ساله بود، موسیقی می‌دانست و از لحاظ ظاهری به سوپراستار شباهتی داشت. از اینها گذشته من میل نداشتم كه كسی كه رل رها را بازی می‌كند، هیچ نوع احساس زنانگی در تماشاچی ایجاد كند. بلكه معصومیت و دانایی او باید تماشاچی را جذب می‌كرد. مثلا‌ اگر قرار بود آقای بهرام رادان این فیلم را بازی كند احتمالا‌ من برای ارائه نقش رها دختری با چشم رنگی و مویی خرمایی انتخاب می‌كردم. به هرحال هزاران تقاضا از طرف علا‌قه‌مندان به بازیگری به دفتر ما رسید. با مطالعه پرسشنامه‌ها و بررسی صورت ظاهر و قد و... از صد نفر تست گرفته شد كه در نهایت به خاطر شرایط خاص خانم ملك‌محمدی، ایشان برگزیده شدند. ‌
كار با ایشان چطور بود؟ منظورم تجربه اول بازیگری است.‌
خیلی آسان. البته ناگفته نماند پیش از فیلمبرداری بیش از یك ماه خانم ملك‌محمدی با یكی از دستیارانم آسا فیروزآذر و خودم روخوانی و تمرین فردی داشت و بعد هم تمرینات جمعی. شرایط طوری برای فتانه فراهم شد كه كم‌كم با محیط و آدم‌ها آشنا شود و احساس غریبی نكند؛ حسی كه می‌تواند بسیار در ارائه نقش بازیگر موثر باشد البته آقای حسینی هم به‌عنوان بازیگر روبه‌روی فتانه نقش بسیار مهمی ایفا كردند. ‌
در فیلم‌های اخیرتان، شاید از آتش‌بس، با اینكه موضوع فیلم‌هایتان جدی است، طنز چاشنی فیلم‌هایتان است. این به‌خاطر فضای موجود در سینمای امروز است یا برای خسته نكردن تماشاگر یا دلیل دیگری دارد؟ ‌
در فیلم‌های من همیشه طنز وجود دارد، طنزی از متن می‌جوشد و این شاید از روحیه فردی من است. اگر بچه‌های طلا‌ق، دوزن، واكنش پنجم و زن زیادی را هم ببینید متوجه این مساله می‌شوید كه بخشی از آن برای خسته نشدن تماشاچی است و بخشی به خاطر كاراكترهایی است كه آفریده می‌شوند. اما هیچ‌یك از لحظات طنز خارج از موضوع و نامناسب با شخصیت‌ها نیست. به قول معروف به متن چسبانده نشده، از دل آن بیرون آمده است. ‌

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
انتقام پرستار خانه ، از عروس كارفرما نویسنده : شهاب

پرستار خانه كه به قصد انتقام از عروس كارفرمایش ، اموال خانه وی را با تبانی پسرخاله‌‌اش به سرقت برده بود ، همراه 2 همدستش در تهران دستگیر شد.
به گزارش «جام‌جم»، چندی پیش، مردی به شعبه 14 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران رفت و از پرستار خانگی به اتهام سرقت از منزلش شكایت كرد.

مرد شاكی در اظهاراتش به بازپرس جعفری‌نسب گفت: به خاطر بیماری مادر سالخورده‌ام، من و همسرم كه كارمند بودیم، نمی‌توانستیم بدرستی از وی نگهداری كنیم.

به این ترتیب، با مراجعه به یك مركز خدماتی، زن جوانی را استخدام كردیم كه از صبح تا بعدازظهر نگهداری از مادر سالمندم را به عهده بگیرد.

روز گذشته در محل كارم بودم كه زن پرستار با من تماس گرفت و عنوان كرد؛ هنگام مراجعه به خانه متوجه شده كه در نیمه باز بوده و از خانه سرقت شده است.

پس از این تماس، من و همسرم به خانه بازگشتیم و متوجه شدیم پول و طلا به ارزش بیش از 10 میلیون تومان همراه مدارك شناسایی و اسناد خودرو و آپارتمان به سرقت رفته است.


نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
زن غربی کجاست و به کجا می رود؟ نویسنده : شهاب

 

با توجه به وجود تمام تبلیغات در مورد زنان آمریکا امروز باید آنها شاد ترین زنان در تاریخ باشند ،  آنان از تمام زنان در طول تاریخ آمریکا بر اساس شواهد دستگاههای تبلیغاتی سلامت تر ، با تحصیلات بهتر ، خوش پوش تر و راحت تر هستند اما ....

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری زنان ایران "ایونا" ، «برین دانژن» نویسنده آمریکایی در مقاله ای در مجله «تایم» با عنوان «زن غربی کیست و به کجا می رود» بدبختی های زنان غربی را به تصویر می کشد او در این مقاله آورده است : زنان غربی در ایفای نقش خود در نهاد خانواده و در ارتباط با نزدیکان دچار نوعی سردرگمی و پریشانی هستند  و ارتباط خود را با نقشی که جامعه به عنوان مادر و همسر بر عهده اش گذاشته است قطع شده می بیند .

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
یک خاخام آمریکایی به جرم تجاوز به دخترش به 30 سال حبس محکوم شد نویسنده : شهاب

 

«اسراییل وینگارتن» به جرم سوء استفاده از دختر خود در دوران کودکیش ، گناهکار شناخته شد .

 

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری زنان ایران "ایونا" و به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از نیویورک ، این دادگاه ضربه روحی شدیدی را به قربانی این پرونده که اکنون ۲۷سال سن دارد، وارد کرد.

خاخام آمریکایی وکالت پرونده اش را خود برعهده گرفت و دخترش را به حضور در جلسه بازجویی توان فرسایی واداشت

جان گلیسون قاضی فدرال آمریکا روز جمعه به وینگارتن گفت که رفتار او در جلسه محاکمه، جرمش را سنگین تر کرده است .
خاخام نیویورک به جرم تعرض جنسی به دخترش به تحمل ۳۰ 
سال حبس محکوم شد .

 

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ترانه موهن درباره حضرت زهرا و پیامبر(ص) ! نویسنده : شهاب

اخیرا آلبوم ترانه‌ای توهین کننده‌ای به نام "فاطمه" توسط یک خواننده مصری در بازارهای این کشور منتشر شده که در آن کیلیپ تصویری گفتگوی میان حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت محمد مصطفی(ص) به صورت یک ترانه خوانده شده است .

 
به گزارش سریس مذهبی خبرگزاری زنان ایران "ایونا" ، این کیلیپ اهانت آمیز که از سوی اساتید دانشگاه الأزهر مصر نیز مورد حمله و انتقاد شدید قرار گرفت ، زمانی را به تصویر می‌کشد که حضرت ملک الموت عزرائیل(ع) آمده بود تا جان مبارک پیامبر(ص) را قبضه کند .

متأسفانه این آلبوم توهین آمیز در حال حاضر علاوه بر فروش در مغازه‌های مختلف، در فضای مجازی جهان عرب نیز منتشر شده و علاوه بر آن در بسیاری از کاباره‌ها و باشگاه‌های شبانه رقاصی در شهر قاهره پایتخت مصر نیز پخش می‌شود .

در همین راستا شیخ "یوسف بدری" عضو شورای عالی شئونات اسلامی مصر طی گفتگویی ضمن انتقاد شدید از این آلبوم، گفت: این کار اصلا از نظر منطقی هم نادرست است زیرا لحظه مرگ معمولا لحظه‌ای غمناک و گریه آور است. چگونه ممکن است به صورت ترانه‌ای شاد خوانده شود؟!

وی در ادامه افزود: نکته دوم این است که اصلا ملک الموت حضرت عزرائیل(ع) لحظه مرگ دیده نمی شود. خداوند این مسأله را در قرآن کریم فرموده است "قل یتوفاکم ملك الموت الذی وكل بكم ثم إلی ربكم ترجعون"، پس چگونه ممکن است در این ترانه ملک الموت به تصویر کشیده شده است؟!

این عضو شورای عالی شئونات اسلامی مصر در ادامه گفت: تولید و انتشار این آلبوم موزیک، جرم و غیرقانونی است و تولید کننده آن باید فورا محاکمه و مجازات شود تا درس عبرتی برای دیگران بشود و همانند آن تکرار نشود .

از سوی دیگر خانم "آمنه نصیر" استاد عقیده و فلسفه اسلامی در دانشگاه الأزهر مصر می‌گوید: کسی که چنین آلبومی را تولید کرده، مطمئنا از اسلام خارج شده است. این کار موجب فتنه انگیزی در جوامع اسلامی می شود .

وی در ادامه گفت: حرف زدن با افرادی که دست به چنین کارهایی می زنند، فایده ندارد لذا مؤسسات دینی و چهره‌های اسلامی باید با صدور فتوایی اینگونه افراد را مجازات کنند. بدون شک چنین کاری توهین به عقیده مسلمانان است .

در همین حال "عبدالصبور شاهین" اندیشمند سرشناس اسلامی در این با گفت: تصور نمی‌کنم که بر روی کره خاکی کسی باشد که ملک الموت را دیده باشد و آن را تعریف و توصیف کرده تا این فرد بتواند کیلیپ آن را تولید کند. خداوند متعال فرموده که در قیامت ما ملک الموت را خواهیم دید "فإذا نفخ فی الصور فلا أنساب بینهم یومئذ ولا یتساءلون

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
تبریک نویسنده : شهاب
  بیا که ترک فلک خوان روزه غارت کرد

هلال عید به دور فلک اشارت کرد

ثواب روزه و حج قبول آن کس برد

که خاک میکده عشق را زیارت کرد

عید سعید فطر بر همه مبارک

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
مراقب لحظه‌های خصوصی‌تان باشید نویسنده : شهاب
مراقب لحظه‌های خصوصی‌تان باشید
این گزارش یک هشدار جدی و واقعی برای آنهایی است که لحظه‌های خصوصی خود رابه حافظه‌های دیجیتالی سپرده و از تبعات آن اطلاعی نداشته و یا فکر می‌کنند با فرمت کردن دیسک‌های ذخیره اطلاعات آنها برای همیشه از صفحه روزگار محو شده‌اند.

شبکه ایران-قبل از خواندن این گزارش سری به مرورگر گوگل بزنید. با جستجوی عبارت «فیلم خصوصی» 963 هزار عنوان پیش‌رویتان قرار می‌گیرد. همین رقم کافی است تا به عمق فاجعه پی ببرید. تکثر و سوءاستفاده از عکس، فیلم و اطلاعات خصوصی شهروندان جدی است و نه در ایران که در سراسر جهان روز به روز گسترش می‌یابد . این پدیده شوم یکی از تبعات پیشرفت تکنولوژی است. موبایل‌های دوربین‌دار، افزایش میزان دسترسی به اینترنت، امکان مونتاژ تصاویر با نرم‌افزارهای ابتدایی و... وقتی با بی‌احتیاطی و سهل‌انگاری شهروندان تجمیع می‌شود نتیجه چیزی جز شکسته شدن حریم‌های خصوصی و وقوع بزه نخواهد بود.


نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
تجاوز جنسی در صدر آسیب های کودکان و نوجوانان است نویسنده : شهاب


ایلنا : صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد سالانه دو میلیون کودک در سراسر جهان قربانی انواع خشونت می شوند، در حالی که 40 میلیون کودک دیگر از انواع ناتوانی های ناشی از خشونت در جهان رنج می برند.  صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد - یونیسف - در گزارش سالانه خود به این موضوع اشاره کرد که سالانه دو میلیون کودک در سراسر جهان قربانی انواع خشونت های جنسی، جسمی و روحی شده و تاکنون نیز هیچ نهاد و سازمان بین المللی و دولتی در هیچ کشوری برای مقابله با این رویداد ناخوشایند تلاشی نکرده است. «باسکر بانرجی» یکی از فعالان حمایت از کودکان در این باره گفت؛ اگرچه نزدیک به 520 هزار نفر سالانه به دلیل خشونت های بین قومی و خانوادگی کشته می شوند، اما این میزان در مقایسه با کشته شدن دو میلیون کودک بسیار کم است. علاوه بر این کودکانی که مورد تجاوز و خشونت جسمی قرار می گیرند، اگر جان خود را از دست ندهند، حتماً دچار انواع بیماری ها می شوند. به طوری که هم اکنون بیش از 40 میلیون کودک بیمار و افلیج ناشی از انواع خشونت ها در جهان وجود دارد که البته این رقم یک تخمین است، چرا که تعداد حقیقی این کودکان به دلایل مختلف نظیر ترس از والدین، بزرگسالان و حتی آبروریزی مشخص نیست. در گزارش یونیسف همچنین آمده است؛ روزانه بیش از سه هزار نفر که 65 درصد آنها کودک هستند در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند. هر روز بیش از دو هزار کودک به دلایلی کاملاً مضحک جان خود را از دست می دهند که البته می توان از وقوع این دلایل مرگبار جلوگیری کرد و جان این کودکان را مصون نگه داشت. سوختگی، سقوط از ارتفاع و غرق شدن از عوامل مهم در مرگ و میر کودکان محسوب می شوند. 
نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
رخشان بنی اعتماد: شرمنده ام که دوربینم اجازه ثبت وقایع نیافت نویسنده : شهابسرمایه:  رخشان بنی اعتماد در حاشیه نمایش فیلم زیر پوست شهر خطاب به ببیندگان فیلم خود گفت: «در این روزگار وانفسا دیگر جایی برای سینما که قرار است، آینه تمام نمای جامعه باشد نمی ماند، چه برسد به اینکه جشنی برایش گرفته شود.»بنی اعتماد که در شامگاه سه شنبه 24 شهریور ماه پس از نمایش فیلم «زیر پوست شهر» در سینما «اریکه ایرانیان» سخن می گفت،با بیان اینکه «امسال خانواده سینما برخلاف سنت هرساله اش روز سینمای ملی را جشن نگرفت» اظهار داشت: «من فیلمساز شرمنده ام که دوربینم در این شرایط اجازه پیدا نکرد تا تصویری از واقعیت این دوران و آن چه که بر مادران و همسران این سرزمین گذشت را ثبت کند.»وی با اشاره به شخصیت فیلم «زیر پوست شهر» گفت: «به حرمت داغ دل «طوبی ها» و همه مادران این سرزمین و از آنجایی که «طوبی» دلش می خواست از آن عکس گرفته شود و نتوانستم این کار را کنم به احترام همه مادران یک دقیقه سکوت اعلام می کنم.»در جلسه نمایش «زیر پوست شهر» که علاوه بر پرشدن سالن عده ای نیز به صورت ایستاده فیلم را دیدند، مادران تعدادی از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات حضور داشتند.

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ملاک‌های دختران و پسران دانشجو برای همسرگزینی نویسنده : شهاب
ملاک‌های ظاهری همسر گزینی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های تهران به ترتیب «مذهبی بودن» و «زیبایی و جذابیت» بیان شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر کاظم رسولی، استادیار گروه روانشناسی دانشگاه تربیت مدرس و راضیه نصیرزاده دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه شاهد در پژوهشی به بررسی معیارهای ظاهری همسرگزینی دانشجویان دانشگاه‌های تهران پرداخته‌اند که نتایج آن سال گذشته در چهارمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان ارائه شد.

این پژوهش در میان بیش از 1100 دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه‌های تهران، ‌شاهد، شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس، الزهرا(س)، علم و فرهنگ (غیر انتفاعی)، دانشگاه آزاد اسلامی (واحدهای یادگار امام(ره)، تهران مرکز و تهران جنوب) انجام شد.

90 درصد دانشجویان این تحقیق مجرد و 3/9 درصد متاهل، 61 درصد دختر و 38 درصد پسر، 55 درصد دانشجویان مورد بررسی در مقطع کارشناسی، 30 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و 7 درصد در مقطع کاردانی و 6 درصد در مقطع دکترا هستند

نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
پست های اخیر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نویسندگان