تبلیغات
زنان - زنان - زندگی سیاسی زنان حامی احمدی‌نژاد
زنان همه مطالب از زنان و مخصوص آنهاست .
زندگی سیاسی زنان حامی احمدی‌نژاد نویسنده : شهاب
«اعظم‌السادات فراحی، پروین احمدی‌نژاد و فاطمه رجبی». این زنان تا قبل از انتخابات 84 و پیروزی احمدی‌نژاد چهره‌هایی ناشناخته در فضای سیاسی و اجتماعی ایران بودند و كمتر كسی تصور می‌كرد در طول چند سال این زنان به ناگاه به جمع زنان سیاسی ایران وارد شوند. البته زنان دیگری هم در این مدت به فضای سیاسی ایران وارد شدند كه همانند برخی مردان كابینه، نامی از آنها در عرصه فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی دیده نمی‌شد.

به گزارش تهران امروز: معروف‌ترین زنانی كه از سال 84 پا به عرصه سیاست و قدرت گذاشته‌اند می‌توان به فاطمه رجبی، پروین احمدی‌نژاد، فاطمه آلیا و فاطمه آجرلو، نسرین سلطانخواه، فاطمه واعظ جوادی و طاهره نظری مهر اشاره كرد، البته سهم اعظم السادات فراحی از این زنان جداست چرا كه اكنون این زن به بانوی اول ایران شهرت یافته است.

بانوی اول ایران در ایتالیا
اعظم‌السادات فراحی بانویی است كه تا كنون تنها دو بار نامش در رسانه‌ها به صورت جدی مطرح شده است. یكبار در ماه‌های پایانی ریاست جمهوری دوره نهم محمود احمدی‌نژاد بود كه همسر رئیس‌جمهور قلم به دست گرفت و برای همتای مصری خود نامه نوشت.

متن نامه فراحی به سوزان مبارك همانند متن نامه‌های احمدی‌نژاد به برخی سران كشورهای بیگانه بود. او در این نامه با لحنی ناصحانه از «سوزان مبارك» خواست همسرش را راهنمایی كند تا نامش در زمره زنان شایسته و صالح قرار گیرد. او همچنین توصیه كرد برای در امان ماندن از غضب الهی از این فرصت استفاده كند.

خبرگزاری دولت پس از انتشار این نامه اعلام كرد كه نامه‌های دیگری از سوی فراحی خطاب به همتایانش منتشر خواهد شد اما شاید بی‌پاسخ ماندن این نامه عامل توقف نامه‌نگاری‌های همسر آقای رئیس‌جمهور بود.در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری دهم اگر چه فراحی فعالیتی نداشت اما نام او این بار از سوی همسرش در رسانه ملی مطرح شد.

احمدی‌نژاد در طی مدت ریاست جمهوری‌اش ترجیح ‌داد بر خلاف سران كشورهای غربی بدون همراهی همسرش به سفرهای خارجی برود و تنها در سال 87 در دو سفر تركیه و كومور، اعظم السادات فراحی را با خود همراه كرد. اما در اولین سال ریاست جمهوری احمدی‌نژاد، همسر او تصمیم گرفت تا فعالیت‌های خود را افزایش دهد بنابراین در اولین گام به ایتالیا رفت و در اجلاس همسران سران کشورهای غیرمتعهد در رم شركت کرد.

جالب است كه این اجلاس از سوی سوزان مبارك برگزار شد، زنی كه فراحی برای او نامه ارشادی فرستاده بود. موضوع آشنایی احمدی‌نژاد با اعظم‌السادات فراحی هم جالب است. پروین احمدی‌نژاد به عنوان خواهر رئیس دولت تعریف می‌كند: هر دو آنها در آن زمان دانشجوی دانشگاه علم و صنعت بودند. ما هم در رفت و آمدی كه به دانشگاه داشتیم خانم فراحی را دیده بودیم.

درباره ایشان با برادرمان صحبت كردیم دیدیم نظرشان مثبت است، بعد آدرس گرفتیم و خواستگاری رفتیم، مثل همه خواستگاری‌ها. بعد هم آنها به‌سادگی ازدواج كردند و چون هر دو دانشجو بودند پدرم برایشان خانه‌ای در حوالی رسالت اجاره كرد تا رفت و آمدشان به دانشگاه راحت‌تر باشد. مدتی بعد از ازدواج‌شان هم كه ایشان فرماندار ماكو شدند و از تهران رفتند.

زنی در قامت یك مرد
هر چه اعظم‌السادات فراحی بدون ‌حاشیه است، فاطمه رجبی همسر غلامحسین الهام در طی سال‌های اخیر چهره‌ای جنجالی و پرحاشیه از خود نشان داده است. او هم همانند فراحی همسر یك سیاستمداراست. سخنگوی دولت نهم در طول عمر این دولت بارها پاسخگوی سوالات خبرنگاران در مورد اظهارات و نامه‌نگاری‌های همسرش بوده است.

فاطمه رجبی تا به حال درباره بسیاری از چهره‌های نظام از جناح‌های مختلف اظهارنظرهای انتقادی كرده است و احمدی‌نژاد را شاید بتوان تنها فرد مسئول در كشور دانست كه از گزند انتقادات تند رجبی در امان مانده است. رجبی اعتقادات احمدی‌نژاد را مشابه اعتقادات خود می‌داند و در این راستا به تحسین او می‌پردازد.

اوج این علاقه‌مندی در كتابی به نام «احمدی‌نژاد، معجزه هزاره سوم» به‌خوبی نمایان است. فاطمه رجبی مخالفت و انتقاد از احمدی‌نژاد را كودتا می‌خواند و منتقدان را بیمار می‌نامد. در مقابل رئیس‌جمهور نیز زبان به تحسین رجبی گشود و از او به عنوان زنی یاد كرد كه یك مردانگی كرده است.

تندروی‌های رجبی سبب شد تا نزدیكان احمدی‌نژاد از غلامحسین الهام بخواهند تا رجبی را نصیحت كند زیرا اظهارات او به ضرر دولت است. البته تمام خانواده رجبی با او هم‌‌عقیده نیستند. او در سال 76 از دبیرستانی كه در آنجا به تدریس می‌پرداخت، اخراج شد.

خود او دلیل اخراجش را عدم‌تحمل انتقادات‌اش از سوی دولت اصلاحات عنوان می‌كند اما یكی از برادرانش می‌گوید كه رجبی درس تاریخ سیاسی ایران را به تفسیر سیاسی و شخصی خود تدریس می‌کرده‌ است بنابراین اخراجش كردند.

هاشمی رفسنجانی، خاتمی، میرحسین موسوی از جمله بزرگانی هستند كه در این سال‌ها بیش از سیاسیون دیگر مورد انتقادات تند رجبی قرار گرفته‌اند. البته رجبی در ماه‌های قبل در نامه‌ای به احمدی‌نژاد از رویكرد او در معرفی وزرای زن انتقاد كرد و نوشت: هیچ معصومی یک زن را به یک مقام مهم نگمارده‌ است. او ادعا کرد مسئولیت عالی زنان، از نشانه‌های آخرالزمان است.

پیشرفت خواهر مدیون نام برادر
سومین زن نه مانند همسر برادرش كم‌حاشیه و نه مانند همسر سخنگوی سابق، جنجالی است. او هم از جمله زنانی است كه به‌واسطه نام برادر در عرصه سیاست وارد شد. پروین احمدی‌نژاد در سال‌های قبل از 84 زنی گمنام در عرصه سیاسی كشور بود و تنها عضوی ساده از جامعه زینب به شمار می‌آمد (او در انتخابات‌های قبلی شورای شهر هم حضور داشت اما به واسطه غیرمعروف بودنش از راهیابی به ساختمان بهشت باز ماند)، اما با موفقیت در انتخابات شورای شهر تهران در سال 85، وارد مرحله جدیدی از زندگی سیاسی خود شد.

اوج اظهار نظرهای سیاسی پروین احمدی‌نژاد در سال‌های 86 تا 88 بود. او در انتخابات ریاست جمهوری دهم به مثابه یك ستاد شخصی در جلسات متعددی حضور یافت و به تبلیغ برای برادر پرداخت. البته خواهر كاندیدای اصولگرایان در این مراسم‌ها تنها نبود زیرا در اكثر مواقع، فاطمه آلیا كه بعدا مشخص شد رئیس ستاد بانوان احمدی‌نژاد بوده است، او را همراهی می‌كرد.

بازخواست پروین احمدی‌نژاد به دلیل استفاده از خودرو دولتی برای مصرف شخصی بود. پروین احمدی‌نژاد دارای دو داماد به نام‌های بهمنی و قدمی است كه قدمی با پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات 84 به عنوان مدیر کل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مشغول به کار شد اما برخی رسانه‌ها خبر دادند كه حضور قدمی در حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به طول نینجامید زیرا داوود احمدی‌نژاد كه از سوی برادر به ریاست بازرسی ویژه ریاست جمهوری رسیده بود، دستور عزل داماد خواهر خود را صادر كرد.
نظرات() 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
when will viagra be sold over the counter
جمعه 17 خرداد 1398 10:05 ب.ظ

I visited many websites but the audio quality for audio songs existing at this web page is truly wonderful.
http://midirectorioempresarial.es/aviso-legal/
جمعه 6 اردیبهشت 1398 01:33 ب.ظ
高級ブランド品スーパーコピートップス激安優良サイト
http://www.ilcervellone.it/it/squadre.html
جمعه 6 اردیبهشت 1398 01:32 ب.ظ
最高級カルティエコピー時計専門店
https://www.basinrepublican-rustler.com/page/8/
شنبه 31 فروردین 1398 07:23 ق.ظ
超人気高級ロレックススーパーコピー、ウブロ、カルティエ等ブランド時計コピー2018新作提供してあげます!ヴィトンスーパーコピー弊社優秀なブランドコピー
Martha
جمعه 17 آذر 1396 04:15 ب.ظ
Hi there, of course this article is actually good and I have learned lot of things from it about blogging.
thanks.
How do you get taller?
جمعه 13 مرداد 1396 04:31 ب.ظ
I do accept as true with all the concepts you've
offered in your post. They are really convincing and will definitely work.

Nonetheless, the posts are too short for novices. May just you please extend them a little from subsequent
time? Thank you for the post.
How do you treat Achilles tendonitis?
سه شنبه 10 مرداد 1396 02:54 ب.ظ
Thank you for some other informative web site. Where else may I am getting that kind of
information written in such a perfect way? I've
a project that I'm just now running on, and I've been at the
look out for such information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
پست های اخیر
آمار
تعداد کل مطالب ارسالی
تعداد کل نویسندگان
تاریخ آخرین بروزرسانی
تعداد بازدید امروز از وبلاگ
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ
تعداد بازدید ماه قبل
تعداد بازدید کل از وبلاگ
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ
نویسندگان